jahromi vazir ertebatat 800x321 - آذری جهرمی: آزادسازی داده ها موجب کارآفرینی و رشد اقتصادی می شود

آذری جهرمی: آزادسازی داده ها موجب کارآفرینی و رشد اقتصادی می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع نخبگان شهرستان بوشهر، گفت: آزاد سازی داده ها موجب کارآفرینی و رشد اقتصادی می شود.

به گزارش وب سایت آموزش کارآفرینی و کسب و کار به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در نشست با فعالان و نخبگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر که در دومین روز از سفرش به این استان برگزار شد، با اشاره به اینکه دنیا به سمت افزایش بهره وری می رود تا از منابع محدودی که وجود دارد حداکثر استفاده را بکنیم، گفت: بهره وری شعار اول و آخر دنیاست که ابزار آن فناوری اطلاعات است.
وی ادامه داد: برای مثال با آبیاری هوشمند، آب کمتر مصرف می شود و با کنتور هوشمند نیز مصرف آب را دقیق تر اندازه گیری می کنیم.

وی با بیان اینکه در دنیا با وجود رشد اقتصاد کشاورزی و صنعت به دلیل بکارگیری فناوری اطلاعات، اشتغال در این حوزه ها کمتر می شود، افزود: تنها حوزه اقتصادی که در دنیا رشد و اشتغال در آن همزمان رو به رشد است حوزه خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات است که از آن تحول دیجیتال یا انقلاب صنعتی چهارم یاد می شود.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه اگر کشوری به سمت تحول دیجیتال حرکت نکند، عقب می افتد، اظهار کرد: بنابراین چاره ای جز حرکت به سمت فناوری اطلاعات و استفاده از آن نداریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید