بنیان‌گذار آزمایش آنلاین

آزمایش آنلاین از مانع عبور کرد

آزمایش آنلاین از مانع عبور کرد

آزمایش آنلاین، در پی شکایت دانشگاه علوم پزشکی از این پلتفرم، سرانجام پس از گذشت یک سال توانست این چالش را با موفقیت پشت سر گذارد.

اشخاصی که به دلایل مختلف نمیتوانند به صورت حضوری به آزمایشگاه بروند، میتوانند از پلتفرم آزمایش آنلاین استفاده نمایند. آزمایشگاه آنلاین این امکان را برای عموم جامعه فراهم آورده که در محل کار، منزل و هر مکان دیگر بدون حاضر شدن در محل آزمایشگاه، آزمایشات مورد نیاز خود را انجام دهند.

این پلتفرم، چون برخی دیگر از کسب و کارها، از مهر ماه سال گذشته، با موانعی روبرو شد که سرانجام پس از یک سال توانست با موفقیت از این موانع عبور نماید.

چالش آزمایشگاه آنلاین چه بود؟

محمد مجددی، همبنیانگذار آزمایش آنلاین در مصاحبه با رسانهها اعلام کرد: سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی از انتشار این پلتفرم که جهت دستیابی آسان به آزمایشگاهها تولید شده، شکایت کرد و مضمون شکایت آنها این بود که این پلتفرم نرم افزاری، در امور پزشکی دخالت میکند. در صورتیکه انتشار آزمایشگاه آنلاین از جمله موارد صنایع آیتی به شمار میرود و هیچ تداخلی در مراقبتهای درمانی و پزشکی ندارد.

او گفت: پس از دریافت احضاریه، در دادگاه حاضر شدم، ولی برای من حکم بازداشت صادر کردند که با ضمانت آقای الفت نسب آزاد شدم.

مجددی در ادامه صحبتهای خود گفت: در رابطه با این شکایت، تیم تولید آزمایشگاه آنلاین با نهاد معاونت حقوقی ریاست جمهوری، اتحادیه صنفی کسب و کارهای آنلاین، وزارت بهداشت و چند نهاد دیگر جلسات متعددی را برگزار نمود. همچنین گفتگوهای فراوانی با دانشگاه علوم پزشکی انجام شد و طی این مکالمات از ایشان درخواست شد، شکایت خود را پس بگیرند، ولی متاسفانه قبول نکردند. این تیم با وجود آنکه مجوز تولید پلتفرم مذکور را داشتند، همچنان در جلسات دادسرا شرکت نموده و پیگیر دفاع از انتشار آزمایش آنلاین شدند. سرانجام بازپرس پرونده رای به رد اتهام از این پلتفرم را داده و قرار منع تعقیب من را صادر کرد.

مجددی اظهار کرد: دانشگاه شهید بهشتی همزمان با اقدام به شکایت، طی نامه های کتبی به آزمایشگاههای مختلف از آنان خواسته بود به علت غیر قانونی بودن این پلتفرم، از همکاری با آزمایشگاه آنلاین خودداری نمایند. البته این تیم کار با آزمایشگاهها را متوقف نکرده و همچنان به کار خود ادامه دادند.

مجددی به عنوان همبنیانگذار این پلتفرم در پایان سخنان خود گفت: انجام این شکایت، ضربات حیثیتی زیادی به آزمایش آنلاین وارد ساخت و تیم تولید این نرم افزار، حتی امکان دادن تبلیغات برای آگاهیرسانی در مورد کار خود را نداشت، گذشته از آن ضربات روحی زیادی به افراد تیم وارد آمد.

Picture1 1 - آزمایش آنلاین از مانع عبور کرد

محمد مجددی هم‌بنیان‌گذار آزمایش آنلاین

پلتفرم آزمایش آنلاین چگونه کار میکند؟

آزمایشگاه آنلاین فرصتی را برای عموم جامعه فراهم آورده تا در صورتیکه وقت یا امکان رفتن به آزمایشگاه را نداشته باشند، میتوانند بدون مراجعه حضوری به آزمایشگاه، نمونه مورد آزمایش خود را برای آزمایشگاه موردنظر ارسال نمایند. این پلتفرم قابلیت یاریرسانی به اشخاص مختلف را دارد، از جمله افرادی با کهولت سن که توانایی رفتن به آزمایشگاه را ندارند یا محل آزمایشگاه از محل سکونت و محل کارشان دور است، همچنین افرادی که نمیدانند کدام آزمایشگاه، آزمایش مورد نیاز آنها را انجام میدهد.

اینگونه افراد با خیال راحت میتوانند در هر زمان و در هر مکان با یاری گرفتن از آزمایش آنلاین، بدون نقل مکان، مراحل آزمایشگاه را گذرانده و جواب دریافت نمایند. کاربر از طریق این پلتفرم درخواست آزمایشات مورد نیاز خود را ارسال میکند و پرسنل آزمایشگاه به محل استقرار فرد متقاضی رفته و پس از بررسی جامع و دقیق نسخه درخواست آزمایش، نمونه خون یا موارد موردنیاز را گرفته و به محل آزمایشگاه میبرند و پس از انجام آزمایشات لازم، جواب را برای شخص ایمیل مینمایند.

مراحل کار با آزمایش آنلاین چگونه است؟

ابتدا از طریق وبسایت آزمایش آنلاین، یا اپلیکیشن موبایل و یا روبات تلگرام، فرم درخواست آزمایش که شامل نام آزمایشگاه، محل استقرار فرد و تاریخ نمونه گیری میباشد را ثبت و ارسال نمایید. در مرحله بعد مسئول آزمایشگاه نزد شخص متقاضی آمده و نمونهگیری انجام شده را با خود برده و به آزمایشگاه موردنظر شخص، تحویل مینماید. پس از انجام آزمایشات لازم، متقاضی میتواند نتایج آزمایشات خود را در وبسایت مشاهده کند و یا از طریق ایمیل، دریافت نماید. از امکانات این برنامه محاسبه قیمت آزمایشات میباشد،

کاربر میتواند خود موضوعات آزمایش را در فرم درخواست هزینه وارد کند یا آنکه تصویر نسخه را ارسال کند، پس از آن به صورت آنلاین هزینه اعلام میگردد. آزمایش آنلاین، همچنین اطلاعات موردنیاز در مورد انواع آزمایشات به کاربر داده میشود. تمامی مراحل نمونه گیری، انجام آزمایشات و ارسال جواب آزمایش که توسط این نرم افزار دنبال میشود، تحت مجوز رسمی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام میگیرد.

با استفاده از این پلتفرم که توسط گروه استارتآپ طراحی و تولید آزمایش آنلاین، ارائه گردیده، اشخاص نیازمند به انجام آزمایشات، گذشته از آنکه بدون نگرانی در محل استقرار خود از خدمات این پلتفرم استفاده میکنند، نیاز به جابجایی و پرداخت هزینه سفر نداشته و از اتلاف وقت آنها در ترافیک شهری جلوگیری میشود. این پلتفرم در حال حاضر برای پاسخگویی توسط تمامی آزمایشگاههای تهران قابل استفاده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید