بازار دست ‌دوم دیوار ۹ میلیارد دلار ارزش دارد

بازار دست ‌دوم دیوار

بازار دست ‌دوم دیوار باعث رونق کسب و کارهای جدید و چشم‌انداز نوینی از صنعت دست ‌دوم گردیده است.

طبق گزارش حاصل از تحقیقات دیوار در سال ۱۳۹۷ با دارا بودن ۲۳ میلیون کاربر حاضر در این صنعت، آمار کسب و کارهای جدید خود را به این شرح آورده است:

کاریابی برای ۵۰۰ هزار نفر، اشتغال زایی برای ۳۸۰ هزار نفر، مبادلات کالاهای الکترونیکی با ارزش تخمینی ۱۴۰۰ میلیارد تومان.

بق گزارشی که دیوار از تاثیرات این مجموعه بر اشتغال­‌زایی، کاریابی و میزان معاملات و خرید و فروش‌­های موفق در بازار دست دوم اعلام کرده است رقمی در حدود ۹ میلیار دلار در سال ۱۳۹۷ بوده است.

 

سایت دیوار

 

طی آمار منتشره در سال ۱۳۹۷ از طریق بازار دست ‌دوم دیوار، حدود ۷۲ میلیون آگهی به ثبت رسیده شده که به معنای بیش از ۴۰۰ هزار آگهی در روز می‌­باشد. بیشترین تقاضا در بخش لوازم الکتریکی بوده که باعث شده حدود ۱۱۰ میلیون دلار ارز به دلیل عدم واردات اقلام نو این اجناس، صرفه جویی گردد.

گذشته از آن، بازار دست ‌دوم دیوار با ارائه خدمات خود توانسته حدود ۳۸۰ هزار کسب و کار با امکان تعامل بیشتر با مشتریان، بر پایه بستر اینترنتی دیوار تولید نماید. علاوه بر آن حدود ۵۰۰ هزار نفر به دلیل رجوع به آگهی­‌های استخدام این وبسایت، توانسته­اند مشغول کار شوند.

این گزارش در ادامه بررسی­‌های خود تاثیرات مثبت اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی احیای صنعت دست دوم را برشمرده است. در پایان دکتر علی ابراهیم نژاد، استادیار دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف و یکی از متخصصین حرف‌ه­ای اقتصاد، صنعت دست دوم در کشور را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

فاطمه ایمانی‌مهر

فاطمه ایمانی‌مهر هستم، کارشناس رشته روانشناسی و علاقه‌مند به مهارت‌های نرم کارآفرینی و مدیریت کسب‌وکار

پیشنهاد می‌کنم این مطلب را هم مطالعه کنید:
فاراتون کرمان، ۱۱ اسفند استارتاپ‌های برگزیده خود را خواهد شناخت
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *