سایکل‌میتس

با سایکل میتس ، به اعماق تجربیات استارت‌آپ‌های ایرانی سفر کنیم

با سایکل میتس ، به اعماق تجربیات استارت‌آپ‌های ایرانی سفر کنیم

سایکل میتس ، رویدادی است که برای انتقال تجربیات استارت آپ های موفق به علاقمندان ورود به این حوزه فراهم آمده است. استارت آپ های کوچک دیروز از جمله دیجی کالا، علی بابا، تپسی و دیگر کسب و کارهای آنلاین که در حال حاضر به شرکت ها و سازمان های بزرگی تبدیل شده اند، در مسیر رشد خود تجربیات بسیار ارزشمندی را به دست آورده اند که به طور قطع برای افرادی که خواهان فعالیت در حوزه های کسب و کار آنلاین بوده و علاقمند به راه اندازی استارت آپ های جدید و نوآوری هستند، بسیار موثر است.

فرصت های یادگیری و آموزش جهت انتقال تجربیات به استارت آپ ها برای همه آنها به طور مساوی، امکان پذیر نیست. سایکل میتس تجربیات کسب و کارهای موفق را به نمایش درآورده و بدین ترتیب در به اشتراک گذاشتن دانش تخصصی آنها، نقش کوچک و موثری را بازی می کند.

در حال حاضر افراد مشغول به کار در حوزه کسب و کارهای اینترنتی یک مجموعه غیر انتفاعی با عنوان سایکل میتس تشکیل داده اند، هدف از تشکیل این مجموعه، به اشتراک گذاری تجربیات اشخاصی است که در تولید، نگهداری و عرضه محصولات دیجیتالی فعالیت دارند. در حال حاضر، مصنوعات دیجیتالی جزو نیازهای اساسی زندگی روزمره ما هستند و فعالیت در زمینه تولید و نگهداری آنها بسیار اهمیت دارد.

افراد مجموعه سایکل میتس در هر رویدادی که در رابطه با محصولات دیجیتالی به وقوع بپیوندد، سخنرانی کرده و تجربیات خود در این زمینه را برای علاقمندان راه اندازی استارت آپ های جدید بازگو می نمایند. اغلب عناوین سخنرانی ها در زمینه های چگونگی مدیریت گروه‌ها، طراحی کردن محصول، توسعه محصولات، بازاریابی و مارکتینگ محصول، چابکی، برنامه‌ریزی طولانی مدت و استراتژیک می باشد.

رویداد سایکل میتس سوم به بررسی از سیلیکون ولی تا تهران می پردازد

رویدادهای سایکل میتس به طور دوره ای برگزار می شود. اولین و دومین دوره از برگزاری این رویدادها، در کارخانه آزادی که از کارخانه های نوآوری می باشد، انجام گرفت. سومین دوره رویداد در روز چهارم مهر ماه ۱۳۹۸، در دفتر روز اول با میزبانی علی بابا برگزار شد. در رویداد اخیر از مجموعه سایکل میتس افراد با تجربه در رابطه با عنوان “از سیلیکون ولی تا تهران” صحبت کردند. محور سخنرانی این اشخاص، در زمینه توسعه تیم ها، تولید محصولات با توجه به نیازهای مشتری، و در چارچوب تعیین هدف برای تیم ها بوده است.

در رویداد سایکل میتس، صحبت ها یکطرفه نبوده و نیمی از مدت زمان رویداد به شنوندگان اختصاص داده شد. در بخشی از این زمان، شنوندگان در باره تجربیات قبلی خود صحبت کردند و در بخشی دیگر سوالات خود در مورد موضوعات عنوان شده را مطرح نمودند.

تبادل تجربیات با شبکه‌سازی متخصصین امکان پذیر است

یکی از نکات برجسته رویداد سایکل میتس، به وجود آمدن فرصتی است که برای شبکه سازی متخصصین پیش می آید. شبکه سازی سبب می شود که میان افراد، تبادل اطلاعات صورت پذیرد. در هر دوره از برگزاری رویدادها، فعالیت های تیمی، به گونه ای طراحی می گردد تا ایجاد شبکه برای مخاطبان رویداد، آسان تر گردد. با فراهم شدن امکانات شبکه سازی متخصصان و علاقمندان، داده ها و اطلاعات خود را به اشتراک گذاشته و قادر خواهند بود در آینده ارتباطات خود را با یکدیگر و با مخاطبان خود حفظ نمایند، که در نهایت منجر به گسترش دانش، انتقال تجربیات و ارتقاء فعالیت ها خواهد شد.

Picture2 13 - با سایکل میتس ، به اعماق تجربیات استارت‌آپ‌های ایرانی سفر کنیم

حامیان برگزاری رویداد سایکل میتس

حامیان برگزاری رویدادها، از مهمترین عوامل در برپایی رویداد هستند

اصلی ترین پشتیبان برگزاری رویداد سوم سایکل میتس، کارگزاری مفید بوده که ضمن کمک به سایکل میتس برای اجرای فعالیت های تیمی، جوایز با ارزشی را نیز به برندگان اهدا نمود. مسلم است که برپایی رویدادهای غیر انتفاعی نیاز به پشتیبانی حامیانی دارد که همچون برگزارکنندگان، علاقمند به اینگونه رویدادها باشند. حامیانی که از برگزاری رویداد سوم سایکل میتس حمایت نمودند، کارگزاری مفید، علی بابا و ابرآوران بودند. پشتیبانان دیگری نیز در ساخت این اجتماع پویا و فعال نقش داشته و آنها را همراهی کردند.

گروه کارگزاری مفید از سال ۱۳۷۸ فعالیت های خود را آغاز نموده است. این کارگزاری، به عنوان اولین موسسه مالی، پروانه تشکیل گروه سرویس های مالی در بازار سرمایه را دریافت کرده است. بخش سبدگردان انتخاب مفید، یک پلتفرم توصیه ها و مشاوره های مالی داخلی ایجاد کرده است که در تولید و تاسیس صندوق سرمایه گذاری در خارج از کشور فعالیت می نماید. هدف از بنیان گذاری این صندوق، ایجاد تسهیلاتی برای سرمایه گذاران خارجی است که بتوانند در بازار سرمایه داخلی کشور مشارکت نمایند.

از رویداد سایکل میتس از طریق پخش‌زنده باخبر شوید

از آنجا که سالن همایش از لحاظ فضا محدود است و قابلیت پذیرش همه مخاطبان و علاقمندان را ندارد و همچنین علاقمندانی از دیگر شهرها دسترسی به محتوای رویدادها را ندارند، مراسم رویداد توسط سرویس لحظه نگار به صورت زنده از طریق اینترنت پخش می گردد.

علاقمندان به محتوای رویداد می توانند از طریق وبسایت lahzenegar.com/play/mmYq4 برگزاری رویداد رادنبال نمایند. محتواهای رویدادهای گذشته نیز در پروفایل سایکل میتس در وبسایت لحظه نگار قابل دسترسی می باشد. وبسایت لحظه‌نگار، امکان پخش زنده‌ی رویدادها را از طریق اینترنت فراهم کرده است. با استفاده از این امکان، فعالان حوزه های مختلف می توانند با پخش زنده محتوا و بازپخش آنها گذشته از آنکه برای خود درآمدزایی می کنند، امکان در جریان قرار گرفت علاقمندان در نقاط مختلف کشور را فراهم می نمایند. وبسایت لحظه‌نگار سریع‌ترین و ساده‌ترین روش های تولید فیلم و ویدیو را در اختیار متقاضیان می گذارد.

جهت اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به رویداد سایکل میتس می توان از طریق شبکه های اجتماعی اینستاگرام، توییتر و لینکدین در جریان آخرین وقایع آن قرار گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید