بهره‌برداری از مرکز نوآوری ایران زمین آغاز شد (1)

بهره‌برداری از مرکز نوآوری ایران زمین آغاز شد

مرکز نوآوری ایران زمین، در خرداد ماه سال جاری با جذب ۵ تیم از کسب و کارهای استارت ­آپی به طور رسمی افتتاح شده و بهره‌برداری از آن آغاز شد.

مدیرعامل مرکز نوآوری ایران زمین، سیدمحمد حسینی ناظر گفت: مساحت این مرکز ۶۰۰۰ مترمربع بوده و بهره‌برداری از آن با ظرفیت پذیرش ۱۵ تیم استارت ­آپی در خرداد ماه سال جاری آغاز شد. پشتیبانان این مرکز بانک ایران زمین، شرکت شتاب­دهنده فناوری نوتاش و هلدینگ جهان ارقام پارس می­‌باشند.

از مرکز نوآوری ایران زمین آغاز شد 2 - بهره‌برداری از مرکز نوآوری ایران زمین آغاز شد

هدف از ایجاد بهره‌برداری از مرکز نوآوری ایران زمین چیست؟

حسینی ناظر گفت: هدف از افتتاح این مرکز، جمع­‌آوری همه ارکان اکوسیستم از قبیل بانک­‌ها، دانشگاه­‌ها، مراکز علمی و صندوق­‌های استارت ­آپی و یاری رسانی به اکوسیستم استارت ­آپی می­‌باشد.

او ادامه داد: اگر بتوانیم ۴ رکن اساسی یعنی تولید کنندگان، صنعت‌گران، کارخانجات و بازار را در این مرکز کنار هم جمع‌آوری کنیم، به هدف خود نائل شده‌ایم.
او گفت مرکز نوآوری ایران زمین با دیگر مراکز شتابدهی یک تفاوت عمده دارد و آن اینکه این مرکز به عنوان VC عمل کرده و به عنوان اسپانسر از دیگر تیم­‌های استارت­ آپی پشتیبانی می­‌نماید.

او در پایان ادامه داد: این مرکز در تلاش است تفاهم‌نامه­‌ای با مراکز علمی در ایران و خارج از کشور منعقد کند. در حال حاضر، این مرکز جهت داد و ستدهای استارت­ آپی با پارک­ فناوری هلند و پارک فناوری سوئد مذاکره کرده و استارت­ آپ­‌های ایرانی را به این پارک‌­ها معرفی کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید