توسعه محصول، استراتژی امسال شرکت پست

توسعه محصول، استراتژی امسال شرکت پست

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری با اعلام اینکه فضای مجازی را به نقطه قوت جمهوری اسلامی در دنیا تبدیل می کنیم، گفت: استراتژی امسال شرکت ملی پست توسعه محصول است و امسال باید خدمات ویژه پست چون پست نشریات، صنایع دستی و سوغات را ارائه کنیم.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در مراسم روز جهانی پست برگزار شد، با تبریک این روز به همه فعالان بخش دولتی و خصوصی این حوزه گفت: پست همواره انتقال دهنده پیام صلح، محبت و علم بوده است و در همه دنیا پستچی نمادی خوب و دوست داشتنی بوده و همچنان هم هست.
وی با اشاره به صدور دو پروانه پستی در سال گذشته، افزود: بازار پست کشور را باید دو برابر کنیم و مقاومت در برابر شکل گیری بخش خصوصی را از میان ببریم تا بازار رشد بیشتری می کند و رشد بازار باعث رشد شرکت ملی پست شود.
وزیر جوان دولت تدبیر و امید با بیان اینکه امسال استراتژی تجاری شرکت ملی پست، توسعه محصول است، اظهار کرد: مشکل توزیع نشریاتی که روز به روز شمارگان آنها کم می شود، با استانداردها و کیفیت خوب و زمان مناسب، هم درآمد شرکت ملی پست را بالا می برد و هم بازار پستی کشور را توسعه خواهد داد.
آذری جهرمی با اشاره به ثابت ماندن سبد پستی در کشور طی چند دهه اخیر، تصریح کرد: امسال زمانی است که باید خدمات ویژه پست چون پست نشریات، صنایع دستی و سوغات مناطق مختلف را ارایه کنیم.
عضو کابینه دولت دوازدهم خاطر نشان کرد: وقتی برای ارسال یک نامه آن را وزن می کنند و بر اساس آن هزینه ارسال را محاسبه و دریافت می کنند بنابراین کسی برای ارسال سوغات یا میوه سراغ پست نمی آید و این فرهنگ شکل نمی گیرد.
آذری جهرمی با اشاره به تغییرات در ساختمان های شرکت ملی پست در سراسر کشور که ماموریت خود را از دست داده اند، گفت: باید عقایدمان را به روز کنیم و استراتژی توسعه محصول را اجرا کنیم چراکه دو برابر شدن بازار پست برای تحقق وعده بهبود وضعیت معیشتی کارکنان شرکت ملی پست الزامی است.
وی با بیان اینکه بخش اعظم نیروی انسانی این وزارتخانه در شرکت ملی پست متمرکز هستند و سطح درآمدی به نسبت پایینی دارند، افزود: البته با توجه به رشد درآمدی که این شرکت دارد ترمیم حقوق کارکنان از مهرماه عملیاتی می شود.
وزیر جوان دولت تدبیر و امید خطاب به مدیران شرکت ملی پست گفت: عقاید سنتی را کنار بگذارید و به جای ایجاد انحصار با طرح های ابتکاری سراغ افزایش درآمد بروید تا کارکنانی که از شما مطالبه دارند به خاطر ایجاد تحول و افزایش درآمد از شما قدردانی کنند.
آذری جهرمی با تاکید بر اینکه جوانگرایی به معنی آوردن یک شخص جوان نیست بلکه باید تفکر را تغییر داد، خاطرنشان کرد: با توجه به شروع فعالیت شرکت فرودگاهی پیام انتظار داریم هاب پستی که برای آن درنظر گرفته شده است رشد قابل توجهی داشته باشد.
عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع دشمن شکن بسیجیان درباره توجه مسوولان حوزه ارتباطات به فضای مجازی و سمپاشی های عرصه رسانه ای گفت: یکی از ارزشمند ترین داشته های ما این است که در فضای پر از چالش فعلی و مشکلات پیش رو، رهبر معظم انقلاب دراین باره دغدغه دارند البته برخی ها در چند روز اخیر تلاش می کنند که فرمایش مقام معظم رهبری را به عنوان نقطه ضعف مسوولان این حوزه اعلام کنند اما اینطور نیست چراکه نظر و دغدغه ایشان برای ما بزرگترین داشته است.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه همه مسوولان حوزه ارتباطات از شورای عالی  و مرکز ملی فضای مجازی، صداوسیما، وزارت ارتباطات و دیگر نهادها وظیفه دارند تا با همدلی بیشتر به سمت پیاده سازی دیدگاه های مقام معظم رهبری حرکت کنند، گفت: باید تلاش مضاعفی انجام دهیم و با تمام توان فضای مجازی را به عنوان نقطه قوت جمهوری اسلامی در دنیا مطرح کنیم.
وی افزود: باید از ظرفیت های فضای مجازی استفاده کنیم تا به عنوان نقطه بارز قوت و توان جمهوری اسلامی تبدیل شود و انشااله این کار را خواهیم کرد که نیاز به کار و تلاش مضاعف و همدلی دارد.
وزیر جوان کابینه دوازدهم با بیان اینکه با حرف زدن و نق زدن و طعنه نمی شود کاری پیش برد، تصریح کرد: با وجود ظرفیت بزرگی چون مرکز ملی فضای مجازی و شورای عالی فضای مجازی و همدلی همه مسوولان به این سمت حرکت خواهیم کرد.
آذری جهرمی همچنین با اشاره به فرازی از فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع بسیجیان درباره سمپاشی و سلاح شیمیایی در فضای مجازی گفت: دیروز در مجلس شورای اسلامی شاهد بودیم که لایحه ای مطرح شد و عده ای موافق یا مخالف آن بودند و از همه زوایا به آن پرداختند و در نهایت مجلس که عصاره ملت است در مورد آن به جمع بندی رسید تا روال قانونی را طی کند اما بسیار متاثر شدم که شب گذشته عده ای با عناوین خاص در فضای مجازی نسبت به ریاست محترم مجلس توهین هایی مطرح کردند که جزو مصادیق شیمیایی و مسموم کردن فضاست.
وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه اگر خودی سلاح شیمیایی را در زمین خودی بزند، اثرش از سلاح شیمیایی دشمن بیشتر است چون آمادگی آن را نداریم، گفت: عنوان نفاق دادن به مسوولان کشور چه معنایی می تواند داشته باشد.
وی افزود: باید مراقب باشیم و بدانیم فضای سلاح شیمیایی و ناامید کردن مردم فقط مختص دشمن نیست بلکه برخی از حرکت ها یا سخنان خودمان می تواند همان اثر را داشته باشد که انشااله از سر ناآگاهی است.
منبع: مرکز اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید