توصیه رهبری درباره پدیده «مارک‌دوزی» در پوشاک ایرانی + فیلم

توصیه رهبری درباره پدیده «مارک‌دوزی» در پوشاک ایرانی + فیلم

رهبرانقلاب درحمایت از کالای ایرانی فرمودند:این افتخار نیست، این تفاخر غلطی است که ما مارک های خارجی را در پوشاک و وسایل منزل و مبلمان و امور روزمره و خوراکی ها به مارک های داخلی ترجیح دهیم، در حالی که تولید داخلی در بسیاری موارد بسیار بهتر است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۷، سال جدید را سال «حمایت از کالای ایرانی» نام گذاری کردند. این موضوع در سالیان گذشته نیز مورد تأکید رهبر انقلاب بوده است.

ایشان درباره حمایت از کالای ایرانی فرمودند: شعار امسال حمایت از کالای ایرانی است که این موضوع فقط مربوط به مسئولین نیست،آحاد مردم باید کمک کنند. زمانی که کالای ایرانی مصرف می کنید به کارگر ایرانی کمک می کنید.اشتغال ایجاد می کنید،به سرمایه ایرانی هم کمک می کنید،رشد و نمو ایجاد می کنید،این فرهنگ غلطی است که متأسفانه بر بخش هایی از ما حاکم است که مصنوعات خارجی را مصرف کنیم. این به ضرر دنیای ماست به ضرر پیشرفت ماست، به ضرر آینده ماست،همه مسئولیت دارند،دولت هم مسئولیت دارد.باید از تولید ملی حمایت کند،تولید ملی را تقویت کند،شما باید کالای ایرانی بخواهید.این افتخار نیست، این تفاخر  غلطی است که ما مارک های خارجی را در پوشاک و وسایل منزل و مبلمان و امور روزمره و خوراکی ها به مارک های داخلی ترجیح دهیم، در حالی که تولید داخلی در بسیاری موارد بسیار بهتر است. من شنیدم پوشاک داخلی را که در بسیاری از شهرستان ها تولید می شود می برند و مارک داخلی می زنند و می فروشند. در صورتی که همین جا اگر بفروشند ممکن است خریدار ایرانی رغبت نکند،اما چون مارک فرانسوی دارد خریدار ایرانی هم پوشاک را هم کت و شلوار را و هم دوخت را انتخاب می کند که این غلط است.

پیشنهاد می‌کنم این مطلب را هم مطالعه کنید:
دولت ارزرمزها را به عنوان صنعت پذیرفته است

وی ادامه داد: تولید داخلی مهم است. ببینید کارگرایرانی چه تولید کرده است، سرمایه دار ایرانی چه تولید کرده است،عمده کار دست مردم  در زمینه مصرف است، که این بخشی از اصلاح الگوی مصرف است،که من ۲سال قبل عرض کردم و بخشی از جهاد اقتصادی است که سال گذشته عرض کردم.تولید ملی مهم است و باید هدف قرار دهیم.

فیلم بیانات رهبری را مشاهده کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *