حمایت از استارتاپ‌ها اقدامی هوشمندانه است

حمایت از استارتاپ‌ها اقدامی هوشمندانه است

رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با بیان اینکه حمایت از استارتاپ‌ها در ایران اقدامی بسیار هوشمندانه است‌، تاکید کرد: باید استارتاپ‌های کشور نوآورانه باشند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا زالی، رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران در اختتامیه اولین جشنواره ایده‌پردازی هوایی و هوانوردی که با حضور دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران و جمع کثیری از دانشجویان و محققان جوان کشور در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار کرد: یک دیده‌بان جهانی کارآفرینی وجود دارد که متولی پایش کارآفرینی، بزرگترین و تخصصی‌ترین برنامه در حوزه کارآفرینی است. بر اساس آمار این دیده‌بان، نرخ استارتاپ‌ها در فرانسه حدود ۳.۲ درصد است، در حالی که در ایران در سال ۲۰۱۷، ۱۳.۳۴ درصد بوده است. یعنی از هر ۱۰۰ نفر بزرگسال ایرانی در ۴۲ ماه گذشته ۱۳ استارتاپ راه‌اندازی شده است.
دکتر زالی با تاکید بر اینکه حمایت از استارتاپ‌ها در ایران اقدامی بسیار هوشمندانه است، خاطرنشان کرد: از هر ۱۰۰ کسب‌وکار جدید در کشور، ۱۷ مورد نوآورانه و بقیه غیرنوآورانه است. استراتژی اوباما در کاخ سفید کارآفرینی فناورانه بود. این کارآفرینی است که می‌تواند برای ما ارزش افزوده ایجاد کند. این آمارها نشان می‌دهد که ما خیلی مسئولیت‌های سنگینی داریم و باید تلاش کنیم که دانشگاه کارآفرین در کشور تصویب شود.
رئیس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران، ادامه داد: بر اساس آمار ۲۰۱۷ حدود ۳۴ درصد قصد کارآفرینانه در ایران بوده است، یعنی از هر ۱۰۰ نفر ۳۴ نفر قصد دارند که کارآفرینی کنند. همچنین حدود ۳۶ درصد مردم با قصد ایده کارآفرینانه وارد حوزه کارآفرینی می‌شوند. بر اساس پایشی که انجام شده است، ۵۵ درصد دانشجویان فنی و ۵۳ درصد دانشجویان علوم‌اجتماعی و رفتاری قصد کارآفرینانه دارند و این محتوای ایده‌های آنها است که بر اساس درآمدمحور بودن و محصول محور بودن متفاوت است.
دکتر زالی با تاکید بر اینکه کیفیت کارآفرینی بسیار مهم است و باید استارتاپ‌های کشور نوآورانه باشند، گفت: باید ایده‌ها به سمت ایده‌های خلاقانه در حوزه تکنولوژیک سوق داده شود. اکنون شرایط اقتصادی کشور دانشگاه‌ها را به سوی صنعت رهنمون کرده است و ما بر این باوریم که به هر طریقی باید با صنعت در ارتباط باشیم.

پیشنهاد می‌کنم این مطلب را هم مطالعه کنید:
نخستین مرکز فناوری انرژی در کشور راه‌اندازی می‌شود

منبع: کسب و کار

نسرین غلامعلی

سلام. نسرین غلامعلی هستم،‌ مدیر برنامه‌ها و امور مشتریان گروه تحقیقاتی آموزشی زارعی، تحصیل کرده رشته فناوری اطلاعات و علاقه‌مند به آموزش‌ مهارت‌های کارآفرینی و کسب‌وکار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =