برگزاری رویداد فیروزه پلت

خدمات مالی استارت آپ‌ها در فیروزه پلت بررسی می شود

خدمات مالی استارت آپ‌ها در فیروزه پلت بررسی می شود

فیروزه پلت ، عنوان رویداد صندوق سرمایه گذاری فیروزه است که جهت یاری رسانی برای امور مالی استارت آپ ها پایه گذاری گردیده است. رویداد سرویس های مالی استارت آپ ها با عنوان رویداد فیروزه پلت در کتابخانه ملی در روز دهم مهرماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد گردید.

فقدان شفافیت در اکو سیستم ایران، یکی از با اهمیت ترین دغدغه های فضای استارت آپی کشور می باشد. نبود شفافیت در تشریح تجربیات موفق و یا ناموفق، تجارت و درس های کسب شده در بازار کسب و کار ایران، مشهود است. علیرغم موفقیت بسیاری از استارت آپ ها در ایران، ارائه سهام استارت آپ ها برای عموم جامعه در ایران، هنوز پانگرفته است. به خاطر التزامات قانونی از جمله سودآوری، موانع فروانی جلوی ورود این استارت آپ ها به بازار بورس و سهام را گرفته است.

یکی از بهترین راه حل هایی که به نظر می رسد، هدایت کردن استارت آپ ها به سمت بهره وری و سود دهی بالاتر است. در رویداد فیروزه پلت تصمیم بر آن است که تمرکز خود را بر روی سود دهی استارت آپ ها گذاشته و این مسیر را برای آنها تشریح نماید.

Picture1 8 300x300 - خدمات مالی استارت آپ‌ها در فیروزه پلت بررسی می شود

برگزاری رویداد فیروزه پلت

مشکل عمده استارت آپ های ایرانی چیست؟

طی مطالعاتی که بر روی اکوسیستم استارت آپ های دیگر کشورها، انجام شده به این موضوع دست خواهیم یافت که آنها نیز همچون استارت آپ های ایرانی با مشکلات مالی و مسائل تامین هزینه های خود در گیر هستند و سعی کرده اند با توسل به راه حل هایی مشکلات خود را حل نمایند. فیروزه پلت معتقد است، از جمله راه حل هایی که این کسب و کارهای آنلاین به کار برده اند، ادغام شرکت ها، ارائه سهام در بازارهای نیمه عمومی، تملیک استارت آپ و خروج به هنگام بوده است. استارت آپ های ایرانی جهت تضمین ماندگاری خویش، لازم است این راه حل ها را در پیش گرفته و این مسیرها را طی نمایند.

فیروزه پلت، مشکلات موجود در سر راه اکوسیستم ایران را شناسایی کرده و جهت بررسی مسائل و مشکلات آنها و عرضه راه حل های مناسب از صاحب نظران و فعالان این حوزه کارآفرینی، درخواست کرده که در روز چهارشنبه دهم مهر ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۴ تا ۲۰ در سالن اجتماعات کتابخانه ملی حضور بهم رسانند.

راه حل  رشد استارت آپ های ایران چیست؟

در رویداد فیروزه پلت قرار است بر روی حل مشکلات کسب و کارهای آنلاین تمرکز شود و روی موضوعاتی از جمله موارد زیر بحث و بررسی انجام پذیرد.

– چه موانعی بر سر راه تکامل زیست بوم استارت آپ ایران وجود دارد؟
– چه راه هایی برای رشد استارت آپ ها وجود دارد؟
– مشکلات موجود در نقد شوندگی سهام استارت آپ ها چیست؟

با توجه به شرایط اقتصادی موجود کشور و عدم امکان سرمایه گذاری های خارجی، در رویداد فیروزه پلت چندین پنل کاربردی و سخنرانی های سودمند توسط فعالان زیست بوم استارت آپی ایران برگزار خواهد شد. همچنین قرار است در رویداد فیروزه پلت، از تازه ترین خدمات گروه مالی فیروزه، در جهت استفاده استارت آپ ها و سرمایه گذاران پرده برداری گردد. طی این سخنرانی ها، مشکلات موجود بر سر راه سهام استارت آپ ها ، چگونگی عرضه سهام استارت آپ ها به عموم مردم و راهکار های خروج موفق سرمایه‌گذاران، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

موضوعات مورد بحث رویداد فیروزه پلت کدامند؟

ساعت ۱۴ روز دهم مهر با سخنرانی معاونت علمی فناوری رئیس جمهوری، آقای علیرضا دلیری رویداد آغاز خواهد شد. موضوع این سخنرانی ‌لزوم گذر از سرمایه‌گذاری های سنتی و ورود به سرمایه ‌گذاری در استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان، خواهد بود.  موضوع اولین پنل، ادغام و تملیک استارت آپ ها می باشد که به عنوان راه حلی جهت رشد و بقای آنها، پیشنهاد می شود. پس از آن در رویداد فیروزه پلت، پلتفرم گروه فیروزه توسط رامین ربیعی به عنوان مدیر عامل صندوق سرمایه‌گذاری فیروزه، معرفی شده و رونمایی خواهد گردید.

موضوع دومین پنل، دیدگاه های مختلف سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری های جسورانه می باشد. پس از آن توسط سامان حقیقی، کارشناس ارشد تامین مالی گروه سرمایه گذاری فیروزه، خدمات بخش های تامین مالی صندوق فیروزه معرفی خواهد شد. سخنرانی بعدی با موضوع پرسپکتیو سرمایه گذاری و فن آوری در ایران خواهد بود که توسط مسعود حمید زاده، کارشناس سرمایه‌گذاری جسورانه گروه فیروزه، ارائه خواهد گردید.

موضوع پنل سوم، خروج موفق سرمایه گذاران و عرضه عمومی سهام استارت آپ ها خواهد بود. در ادامه، آقای امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در رابطه با نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایجاد زیرساخت های استارت آپ‌ها، سخنرانی خواهد نمود. با پذیرایی و شام، مراسم رویداد فیروزه پلت خاتمه خواهد یافت.

موضوعات ارائه شده در پنل های رویداد فیروزه پلت کدامند؟

در پنل اول با موضوع ادغام و تملیک، وسیله ای جهت رشد و بقا، مباحثی از جمله توضیح تجربیات موفق شرکت های داخلی و خارجی، بیان امنیت و آسیب شناسی این موضوع در استارتاپ‌های ایرانی و انتقال فن آوری و تکمیل زنجیره ارزش ادغام و تملیک مطرح می گردند.

پنل دوم در رابطه با موضوع سرمایه‌گذاری‌های جسورانه به تفاوت دیدگاه‌ها در ارزش گذاری استارت آپ‌ها، بحث و تبادل نظر درباره تجربیات مختلف سرمایه‌گذاری جسورانه توسط سرمایه‌گذاران و نیز وارد شدن سرمایه‌گذاران سنتی به مبحث سرمایه‌گذاری‌ جسورانه می پردازند. در پنل سوم فیروزه پلت، با موضوع خروج موفق و عرضه سهام به عموم، بحث در باره علت عدم حضور استارتاپ‌ها در بازار بورس، آسیب شناسی الگوهای خروج و دیدگاه های بورس تهران جهت پذیرش استارتاپ‌ها انجام خواهد گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید