دومین کنگره تخصصی زنان موفق ایران در تهران برگزار می شود

دومین کنگره تخصصی زنان موفق ایران در تهران برگزار می شود

تهران – دومین کنگره تخصصی زنان موفق ایران ۱۷ اسفندماه مقارن با روز جهانی زنان و ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) در تهران برگزار می شود.

ه گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دبیرخانه دومین کنگره زنان موفق ایران؛ اعظم انتظاری، دبیر اجرایی کنگره تخصصی زنان موفق ایران درباره برگزاری این کنگره تخصصی افزود: این کنگره با حمایت وزارتخانه ها و سازمان های مختلف از جمله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، شورای اسلامی شهر تهران و دانشگاه های معتبر کشور برگزار می شود.
وی ادامه داد: از جمله محورهای اصلی این دوره بررسی چالش های پیش رو حضور بانوان در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و کارآفرینی در جامعه است که در این رویداد مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
انتظاری خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت تصویب نامه شورای عالی اداری در تاریخ سی ام مردادماه امسال با عنوان افزایش ۳۰ درصدی مشارکت زنان در پست های مدیریتی اهمیت برگزاری این رویداد دوچندان شده است که برگزاری پنل ها و نشست های تخصصی با هدف تبادل دانش و تجربیات، در این رویداد برنامه ریزی شده است. این تصویب نامه بنا به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور با هدف بهره گیری از توانمندی های بانوان کشور برای تصدی پست های مدیریت حرفه ای و افزایش سهم ونقش آنان در مدیریت اجرایی کشور تصویب شد.
وی اظهار کرد: دومین دوره این رویداد با همکاری دانشگاه های سراسر کشور برگزار می شود تا اهداف و محورهای علمی در حوزه پیشرفت و موفقیت بانوان کشور را دنبال کند و بستری را آماده کند تا مشارکت بانوان در تمامی عرصه های جامعه از جمله حوزه های مدیریتی، اجتماعی و اقتصادی افزایش پیداکند و گام موثری در راستای رفع چالش های پیش رو آنان برداشته شود.
انتظاری ادامه داد: از نکات حائز اهمیت این رویداد دریافت مقالات کثیری از سوی پژوهشگران و بانوان فعال در حوزه محورهای کنگره از جمله نقش بانوان در توسعه اقتصادی و توسعه پایدار، حقوق و اشتغال زنان از دیدگاه اسلام است که این مقالات در حال داوری است و پذیرش آنها به شکل های مختلفی درقالب سخنرانی در کنگره، پوستر و چاپ در کتابچه، ارائه خواهند شد که این امر نشاندهنده استعداد و توانایی بانوان در عرصه های علمی است.
دبیر اجرایی کنگره ملی زنان موفق ایران تصریح کرد: در این رویداد کارگاه های آموزشی، سخنرانی های کلیدی و پنل های تخصصی با حضور مدیران و مسئولان با موضوعات مختلف و متنوعی در حوزه مدیریت و کارآفرینی، روانشناسی در حوزه بانوان، برنامه ریزی شده است.
انتظاری اضافه کرد: این رویداد ویژه بانوانی است که توانایی بالایی در عرصه های مدیریتی و کارآفرینی در جامعه دارند و در مسیر موفقیت تلاش می کنند.
انتظاری تصریح کرد: این حقیقت را باید پذیرفت که در این زمان زنان ایران به درجه بالایی از خلاقیت وآگاهی در حوزه های مختلف رسیده اند و دیگر نمی توان مانع از شکوفایی این استعدادها در جامعه شد.
وی ضمن اشاره به غنای علمی دومین کنگره تخصصی زنان موفق، افزود: رویکرد علمی این رویداد و نگاه دانشگاهی محور آن فرصت مناسبی را فراهم کرده است تا اساتید دانشگاه های سراسر کشور، نخبگان و فرهیختگان در این گردهمایی حضور یابند و با ارائه نظرات و پیشنهادات ارزشمندشان به بررسی مسائل مدیریتی بانوان بپردازند تا این رویداد بتواند گام موثری در راستای رفع چالش های بانوان کشور بردارد.
وی ادامه داد: تلاش داریم همچون کنگره دوره اول از تمامی افراد و همه طیف ها و اخذ آراء و نظرات آن ها با موضوعات متفاوت در این کنگره استفاده بهینه نمائیم. از جمله این موضوعات زنان موفق در قرآن با حضور مسئولان از حوزه های علمیه، موفقیت زنان در عرصه هنر، نقش هوش اجتماعی در موفقیت زنان ایرانی است.
انتظاری افزود: همچنین در فصل ۲ و ۱۷ منشور حقوق شهروندی به برخورداری حق زنان در مشارکت فعال و تاثیرگذار سیاستگذاری، قانونگذاری، مدیریت، اجرا و نظارت بر اساس موازین اسلامی از فرصت های اجتماعی وشغلی مناسب با حقوق و مزایای برابر با مردان در قبال کار برابر تاکید شده است.
وی ابراز امیدواری کرد که در کنگره ملی زنان موفق بتوانیم خروجی های علمی و کاربردی متفاوتی داشته باشیم و همچنین بسته های سیاستی برای دستگاه های مختلف ارائه شود تا بتوانیم مسیر رو به جلو خوبی را پیش ببریم.
به گفته وی، پژوهشگران می توانند با توجه به محورهای کنگره زنان موفق ایران مقالات خودرا برای شرکت در این کنگره از طریق پایگاه اینترنتیwww.topwomeni.ir به دبیرخانه کنگره، ارسال کنند. علاقه مندان برای کسب اطلاعات تکمیلی میتوانند به پایگاه اینترنتی کنگره مراجعه و یا با شماره های ۴-۳۳۶۹۹۰۹۳-۰۲۱و ۹-۳۶۶۲۱۳۱۸-۰۲۱ تماس حاصل کنند.
انتظاری تصریح کرد: نخستین کنگره ملی زنان موفق ایران اسفندماه ۱۳۹۵ برگزار شد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید