دیجی‌کالا کارگاه آموزشی مارکت‌پلیس را برگزار کرد

دیجی‌کالا کارگاه آموزشی مارکت‌پلیس را برگزار کرد

مارکت‌­پلیس، یکی از کارگاه­‌های برگزار شده در نمایشگاه الکامپ ۹۸ بود. دیجی­کالا در این کارگاه به بررسی چالش­‌هایی که مارکت پلیس با آن روبرو می­‌باشد، ­پرداخت.

بررسی چالش‌­ها در کارگاه آموزشی با هدایت مدیر ارشد دیجی کالا با علامت اختصاری FMCG انجام پذیرفت. این کارگاه در روز شنبه، ۲۹ تیر ماه در غرفه دیجی‌کالا واقع در نمایشگاه الکامپ ارائه گردید. ارائه دهنده این کارگاه کامران اصل روستا، مدیر ارشد FMCG بود.

برای محیطی که در آن چندین فروشنده مختلف حضور دارند و مشتریان و خریداران می‌­توانند با مقایسه قیمت­‌ها و فاکتورها محصول مورد نیاز خود را از فروشنده مورد نظر خود بخرند، اصطلاح مارکت­پلیس به کار برده می­‌شود.

یکی از سودمندی­‌های اصلی مارکت ‌پلیس این است که فروشندگان با استفاده از حضور تعداد بسیار مشتریان، محصولات خود را به گروه زیادی عرضه می­‌کنند و خریداران نیز با توجه به اینکه به طیف گسترده‌­ای از محصولات و فروشندگان دسترسی دارند، امکان این را دارند که با راحتی بیشتر و انتخاب متنوع‌تری خرید خود را انجام دهند.

کارگاه آموزشی مارکت‌پلیس را برگزار کرد - دیجی‌کالا کارگاه آموزشی مارکت‌پلیس را برگزار کرد

چالش‌­های مارکت­‌پلیس کدامست؟

البته درست است است که در مارکت‌پلیس‌­ها انعطاف‌پذیری بیشتری در خرید و فروش وجود دارد، ولی چالش‌­های رقابت‌آمیزی نیز در رابطه با قیمت­‌گذاری محصول، چگونگی عرضه محصولات و کیفیت پشتیبانی مشتریان به همراه خواهد داشت.

کامران اصل روستا تجربیات خود در مورد مارکت‌پلیس و چالش­‌های پیش روی آن‌ها در اختیار مخاطبان و علاقمندان قرار داده است. دیجی­کالا در نمایشگاه الکامپ ۹۸، تعداد ۱۷ کارگاه آموزشی از جمله مارکت‌پلیس را برگزار کرده است.

عناوین دیگر کارگاه‌­های آموزشی دیجی‌کالا عبارتند از: تجربه لانچ محصول، چرا استارت­ آپ­‌ها شکست می­‌خورند؟، فرهنگ کاری در استارت ­آپ، چگونه در ایران کسب و کار فناوری محور راه‌اندازی کنیم؟، چگونه در صنعت تجارت رشد کنیم؟

مدیران ارشد دیجی­‌کالا و کارشناسان با تجربه این مجموعه و دیگر شرکت­‌های وابسته، کارگاه­‌های آموزشی را هدایت نمودند. شرکت­‌های وابسته به دیجی کالا عبارتند از: ادرو و فاینال تارگت، دیجی‌کالا ِفرش، مارک‌ت­پلیس، فیدیبو، دیجی استایل، دیجی کالا نکست، دیجی پی.

برگزاری این کارگاه به صورت رایگان بوده و علاقمندان در غرفه دیجی­‌کالا ثبت نام کردند. نمایشگاه الکامپ ۹۸ از ۲۷ تا ۳۰ تیرماه، بیست و پنجمین دوره خود را در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار نمود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید