زودشور فعالیت خود را در کشور عمان آغاز می‌کند

زودشور فعالیت خود را در کشور عمان آغاز می‌کند

بنیان‌گذار استارتاپ زودشور از توافق با سرمایه‌گذاران عمانی خبر داد و اعلام کرد که این استارتاپ فعالیت خود را در کشور عمان آغاز خواهد کرد.

به گزارش وب سایت آموزش کارآفرینی و کسب‌وکار به نقل از شنبه پرس؛ محمد رهی، بنیان‌گذار استارتاپ زودشور در رابطه با مذاکره و توافق با سرمایه‌گذاران عمانی و آغاز فعالیت این استارتاپ در عمان گفت: «مذاکرات این استارتاپ برای ورود به بازار عمان پایان یافته و با قراردادی که با یک سرمایه‌گذار فعال در این کشور عربی به امضا رسیده است، زودشور فعالیت خود را در عمان آغاز خواهد کرد.»

رهی در این رابطه توضیح داد: «زمانی که ما زودشور را به عنوان یک استارتاپ در ایران راه‌اندازی کردیم، در تهیه بیزینس پلن به رقبای خارجی پرداختیم و تحقیق بازاری را در مورد کشورهای همسایه ایران انجام دادیم؛ کشورهایی مانند دوبی، ترکیه، قطر که این خدمات را داشتند ولی کشورهایی مثل آذربایجان، عراق و عمان کشورهایی بودند که سرویس خشکشویی آنلاین نداشتند. در پی جذب سرمایه برای زودشور بودیم که پیشنهاد راه‌اندازی زودشور در کشور عمان از سمت یکی از دوستان مطرح شد. راجع به عمان تحقیقاتمان را بیشتر کردیم، کشوری ثروتمند با کمتر از ۵ میلیون جمعیت که بیش از ۵۰ درصد این جمعیت مهاجر هستند.»

چرا کشور عمان؟

بنیان‌گذار استارتاپ ‌زودشور درباره دلایل گسترش فعالیت زودشور در عمان، اشاره کرد: «کشور عمان در نظر دارد در حوزه استارتاپ و راه‌اندازی کسب‌وکارهای حوزه آی‌تی سرمایه‌گذاری‌هایی انجام دهد؛ در همین رابطه هم امسال تبلیغات زیادی برای نمایشگاه comex که در اسفند ماه برگزار می‌شود کرده است‌.»

او در ادامه بیان کرد: «نرخ نفوذ تلفن همراه هوشمند در عمان حدود ۷۰ درصد است. بیش از ۶۰ درصد جمعیت عمان را مردان تشکیل می‌دهند و میانگین سنی این کشور هم زیر ۳۰ سال است و کشوری جوان است. ریال عمان جزو گران‌ترین ارزهای دنیاست و امروز هر ریال عمان حدود ۳۵ هزار تومان است.»

رهی به تحقیقات بازار حوزه فعالیت زودشور پرداخت و گفت: «در حوزه خشکشویی، هیچ سرویس خشکشویی آنلاینی در عمان وجود ندارد ولی تعداد خشکشویی‌ها و خشکشویی‌های صنعتی در این کشور بسیار زیاد و تمامی آنها در حال سرویس‌دهی هستند؛ فرهنگ خشکشویی در این کشور بسیار جا افتاده است.»

فعالیت در عمان با برند جدید

بنیان‌گذار زودشور اضافه کرد که ممکن است با توجه به بحث‌های تحریم و شرایط موجود، با برندی جدید و متفاوت در عمان فعالیت کنند اما تاکید کرد که زیرساخت‌های فنی و بیزنس مدل آن‌ها تفاوتی نخواهد کرد .

یک توصیه‌ برای استارتاپ‌هایی که این روزها در فکر گسترش هستند

رهی در پایان به عنوان توصیه‌ای به استارتاپ‌هایی که به فکر گسترش فعالیت خود هستند گفت: «به طور کلی من به همه دوستانی که در اکوسیستم استارتاپی فعالیت می‌کنند پیشنهاد می‌کنم به گسترش فعالیت خود در کشور عمان هم فکر کنند و از این فرصت استفاده کنند.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید