شاخص ما ايجاد اشتغال و دگرگوني زندگي روستائيان است

شاخص ما ایجاد اشتغال و دگرگونی زندگی روستائیان است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از از شرکت نوین زعفران در شهرک صنعتی توس مشهد اظهار داشت: شاخص ما ایجاد اشتغال و دگرگونی زندگی روستائیان است و بر اساس این سیاست و مطالعات انجام شده طرح کشت مبتنی بر قرارداد یا تولید مبتنی بر سفارش را اجرا می کنیم.
دکترعلی ربیعی که به همراه نوراله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید به استان خراسان رضوی سفر کرده بود در بازدید از شرکت نوین زعفران افزود: هدف ما حفظ اشتغال در روستاها، اقتصادی کردن زندگی در روستاها، جلوگیری از مهاجرت و مقابله با فقر می باشد.
وی گفت: سیاست ما فقط دادن وام نیست بلکه باید توجه کنیم که وام در خدمت اشتغال و اقتصاد روستا باشد و بر همین اساس این طرح در گام اول در حوزه زعفران و در استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرمان اجرا می شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: حوزه زعفران و اشتغال آن موضوع خاص خود را دارد. هدف ما از اشتغال روستایی با توجه به فشار‌هایی که بر خاک آمده و مسائل مربوط به آب و کم آبی، حفظ موقعیت شغلی در روستاها، اقتصادی کردن زندگی در روستا‌ها و همچنین تأمین معیشت روستاییان است.

ربیعی همچنین در همایش نظام اداری الکترونیک و دو لت الکترونیک گفت: توسعه زیر ساخت ها به تنهایی نمی تواند اشتغال را متحول کند بلکه تولید محتوا و نرم افزار است که می تواند تغییر ایجاد کند.
وی گفت: دولت الکترونیک می تواند ارزش ساعات کاری ما را افزایش دهد چراکه امروز در کشور سخت افزار از وضعیت مناسبی برخوردار است اما مسئله، فرهنگ کار و دانش استفاده از این ابزار است در نتیجه نخستین نکته ای که باید از دولت الکترونیک حاصل شود  دانش افزایی است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ایجاد پایگاه های دانشی، امکان کنترل ، افزایش سرعت کارها و شفاف سازی از دیگر مواردی است که دولت الکترونیک باید انجام دهد.
ربیعی خاطرنشان کرد: استفاده از ایده در این راه برای ما بسیار موثر خواهد بود و همین ایده ها هستند که اشتغال ایجاد می کنند.
پس از پایان همایش دولت الکترونیک نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرامید به همراه ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار خراسان رضوی و مدیر کل بهزیستی استان در مراسم افطاری فرزندان تحت پوشش اداره بهزیستی حضور یافت.

 

منبع: صندوق کارآفرینی امید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید