به روسیه به منظور گسترش همکاری¬های فناورانه

شرکت‌های دانش‌ بنیان ایرانی جهت همکاری­‌های فناورانه به روسیه

گسترش همکاری ایران و روسیه در زمینه فناوری به چه صورت است؟

شرکت­‌های دانش‌بنیان ایرانی جهت گسترش همکاری­‌های فناورانه به روسیه سفر می‌کنند.
مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سفر ۷۰ شرکت­ دانش بنیان ایرانی به روسیه با همراهی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد. هدف از این سفر گسترش همکاری‌­های علمی و فن­اوری بین دو کشور ایران و روسیه می‌­باشد.

به گزارش این مرکز، پرویز کرمی، مشاور معاونت اعلام کرده است که یک گروه بلند پایه تجاری به روسیه اعزام خواهند شد. او گفت این هیئت تجاری و فناوری با پشتیبانی مرکز تعاملات بین‌المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، و صندوق نوآوری و شکوفایی با همراهی سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از تاریخ ۱۸ تا ۲۳ تیر ماه جاری جهت بررسی شرایط همکاری دوجانبه بین دو کشور همسایه، به روسیه سفر خواهند کرد.

روسیه به منظور گسترش همکاری‌های فناورانه 1 - شرکت‌های دانش‌ بنیان ایرانی جهت همکاری­‌های فناورانه به روسیه

هدف از سفر شرکت­های دانش‌بنیان ایرانی به روسیه چیست؟

طی این سفر، هیئت تجاری ایران که از نمایندگان شرکت­‌های دانش‌بنیان ایرانی هستند با نمایندگان روسی شرکت­‌های متناظر خود دیدار کرده و جلسات مشترکی خواهند داشت.

هدف از این جلسات رو در رو، شناخت ظرفیت‌­های فناوری دو کشور و چگونگی افزایش همکاری­‌های دو طرف می­‌باشد. بازدید هیئت ایرانی از مراکز فناوری روسیه از دیگر برنامه های این گروه می‌­باشد.

پرویز کرمی اضافه کرد: تجارت بین دو کشور پتانسیل صادراتی خوبی برای شرکت‌­های دانش‌بنیان ایرانی حاضر و دیگر شرکت­‌های همکار فراهم خواهد کرد.

با توجه به وسعت کشور روسیه و جمعیت ۱۴۷ میلیونی این کشور و اینکه از کشورهای مهم منطقه اوراسیا می­باشد، این کشور قادر است به جمعیت ۲۹۰ میلیون نفری در منطقه CIS دسترسی داشته و در حال حاضر نقش راهبردی در این منطقه وسیع را نیز دارد.

ریاست مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اذعان داشت:

در سال ۹۷ ایران صادراتی در حدود ۳۰۰ میلیون دلار به روسیه داشته در حالی که وارداتی در حدود ۱٫۳ میلیار دلار از روسیه داشته است،

لذا لازم است جهت ایجاد تراز تجاری بین دو کشور اصلاحات بنیادی انجام پذیرد.

در این رابطه استفاده از ظرفیت شرکت­­های دانش بنیان ایرانی برای بهبود بخشیدن به این تراز تجاری بسیار مهم است. با توجه به اینکه در چهار سال اخیر۱۱۱ شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در حدود ۳۵۱ میلیون دلار محصولات پیشرفته تکنولوژیک به منطقه CIS صادر نموده‌اند.

57398878 - شرکت‌های دانش‌ بنیان ایرانی جهت همکاری­‌های فناورانه به روسیه

هیئت تجاری ایرانی در سفر به روسیه مشتمل بر چه کسانی است؟

پرویز کرمی در ادامه سخنان خود با توجه به شرایط مطلوب همکاری بین ایران و روسیه گفت: هیئت بلند پایه ایرانی که در ۱۸ تیر ماه جاری به روسیه سفر خواهند کرد مشتمل بر این افراد می‌­باشند:

۷۰ تن از مدیران عامل شرکت­های دانش‌بنیان ایرانی با سرپرستی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، به همراهی نمایندگانی از وزارت خارجه، سازمان توسعه تجارت، صندوق نوآوری و شکوفایی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و همچنین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

پرویز کرمی به عنوان دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌­بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم چنین اعلام کرد:

نمایندگان شرکت­های دانش‌بنیان ایرانی و روسی در دو شهر یکاترینبورگ و مسکو با هم ملاقات خواهند کرد.

سفر این هیئت ایرانی مقارن با برپایی نماشگاه اینوپروم روسیه می‌­باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید