استارت آپ فین تکی

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مدیریت ثروت ستارگان در پنج استارت آپ فین تکی مشارکت می کند

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مدیریت ثروت ستارگان در پنج استارت آپ فین تکی مشارکت می کند

پنج استارت آپ فین تکی که در زمینه های خدمات مالی فعالیت دارند، قرار است توسط شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مدیریت ثروت ستارگان، حمایت مالی شوند. این شرکت قصد دارد روند سرمایه گذاری جسورانه خود را ادامه داده و در سال جاری در این پنج استارت آپ فین تکی موفق سرمایه گذاری نماید.

وحید شامخی در سمت مدیریت عامل این شرکت، اظهار داشت: هدف این شرکت آنست که در سال جاری نیز با وجود همه مشکلات به سرمایه گذاری جسورانه و هوشمندانه خود ادامه داده و از استارت آپ هایی که در زمینه خدمات مالی کار می کنند، حمایت نماید. این شرکت قصد دارد به ارتقاء فضای کارآفرینی ایران و زیست بوم استارت آپی کشور کمک نماید.

او در ادامه سخنان خود افزود: شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مدیریت ثروت ستارگان در دو ماه اخیر در پنج استارت آپ فین تکی موفق، با عناوین مختلف رده، ماباتو، وام چی، قسطا و همبودگاه، مبالغ قابل توجهی را سرمایه گذاری نموده است. او گفت: ما همچنین چند استارت آپ خوب دیگر را مورد بررسی قرار داده ایم که در صورت به دست آوردن شرایط کیفی و کمی لازم و امتیازات کافی، سرمایه گذاری بر روی این شرکت ها را نیز تعمیم خواهیم داد.

image001 9 300x168 - شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مدیریت ثروت ستارگان در پنج استارت آپ فین تکی مشارکت می کند

وحید شامخی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری خطر پذیر مدیریت ثروت ستارگان

پنج شرکت استارت آپ فین تکی چه فعالیت هایی انجام می دهند؟

وحید شامخی درباره فعالیت های پنج استارت آپ فین تکی، که موفق به جذب سرمایه شده اند، گفت که هر کدام از این شرکت ها فعالیت های خاصی انجام می دهند و شرح اهداف کاری آنها به ترتیب زیر است:

شرکت رده، در حقیقت همچون یک سوپر مارکت مالی کار می کند به اینصورت که با ارائه خدمات بانکی، به بررسی و مقایسه این خدمات نیز می پردازد.

شرکت ماباتو، نخستین پلتفرمی است که حمایت های مستمر مالی را در ایران جذب می نماید. هر شخص یا گروه کارآفرین که در حیطه فعالیت های خود، ارزش آفرین باشد، می تواند توسط این پلتفرم از پشتیبانی مالی مستمر و ماهانه کاربران خود، استفاده نماید.

شرکت وامچی، برای اعلام آگهی های سرمایه گذاری، فروش وام و ارائه ضمانت به عنوان یک پایگاه بدون واسطه عمل می کند. در حقیقت وامچی سعی بر آن دارد که بازار مبادله بی واسطه برای خرید و فروش وام، مبادله سرمایه و همچنین ارائه ضمانت فراهم نماید. این شرکت از این روش درصدد است که برخی از مشکلات عموم جامعه در یافتن سرمایه را برطرف کند.

هدف از ایجاد شرکت استارت آپ فین تکی قسطا، به منظور فراهم کردن امکانات خرید اقساطی برای عموم جامعه بوده است. قسطا تاکنون امکان خرید اقساطی انواع و اقسام کالاها را از طریق فروشگاه های آنلاین یا اینترنتی فراهم نموده است. بدین وسیله کاربران می توانند از خرید اقساطی انواع محصولات با قیمت های متنوع بهره مند شوند.

استارت آپ همبودگاه، هدف خود را تولید دانش قرار داده است و در این راستا امکاناتی را برای همکاری با ناشران، مترجمان و سازمان ها فراهم نموده است.

چالش شرکت های استارت آپی در جذب سرمایه چیست؟

وحید شامخی مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان در ادامه سخنان خود افزود: یکی از چالش هایی که شرکت های استارت آپ فین تکی در جذب کردن سرمایه با آن روبرو هستند، تسریع عمل سرمایه گذاران و اعلام کردن جواب قطعی سرمایه گذران در قبول یا رد سرمایه گذاری در آن استارت آپ است. جهت حل این دغدغه، یک الگوی حرفه ای و مدون تنظیم شده که برپایه استانداردهای جهانی مدل استارزآپ ها تدوین گردیده است. در این الگو، جهت تسریع روند رسیدگی به درخواست های دریافت سرمایه، مراحل کار شفاف شده و کمترین زمان ممکن برای آن در نظر گرفته شده است.

شامخی در پایان صحبت های خود گفت: تاکنون دوازده استارت آپ تحت حمایت شرکت ستارگان قرار دارند و این شرکت در نظر دارد به زودی و هر چه بیشتر بر روی استارت آپ های قوی سرمایه گذاری کرده و تعداد بیشتری را جذب نماید.

ایشان اظهار امیدواری کرد که هر چه تعدادشرکت های استارت آپ فین تکی در این حوزه بیشتر شود، فضای کارآفرینی و اکوسیستم فین تکی ایران رشد سریعتر و بیشتری پیدا خواهد کرد.

اهداف شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مدیریت ثروت ستارگان چیست؟

این شرکت، کار خود را در اواخر سال ۱۳۹۶ در زمینه جذب شرکت های استارت آپ فین تکی شروع کرد. شرکت ستارگان که از نوع شرکت های VC یا خطرپذیر است، تاکنون فعالیت های زیادی در زمینه سرمایه گذاری روی اینگونه استارت آپ ها انجام داده و گذشته از آن در تولید محتوا نیز فعالیت های قابل توجهی داشته است. وحید شامخی مدیر عامل این شرکت معتقد است: این فعالیت ها برای سابقه تجربی شرکت، سرمایه گذاران و دیگر فعالان این حوزه بسیار مفید بوده است. او می گوید: در سال اول آغاز کار، شرکت سعی در نهادینه سازی، شبکه سازی و به وجود آوردن زیر ساخت ها کرده است. موازی با این فعالیت ها به بررسی فضای اکوسیستم استارت آپ فین تکی و تحلیل کردن این فضا پرداخته است.

image003 7 - شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مدیریت ثروت ستارگان در پنج استارت آپ فین تکی مشارکت می کند

حمایت مالی شرکت خطرپذیر از استارت آپ فین تکی

فعالیت های شرکت مدیریت ستارگان در سال ۱۳۹۷ چه بوده است؟

این شرکت، شرح فعالیت های خود را در اولین سال تاسیس شرکت در سه کتاب جمع آوری کرده است. در کتاب اول، دکتر مجتبی لشکر بلوکی روند آینده صنعت مالی کشور را بررسی کرده و شرکت های استارت آپ فین تکی و طرح های درازمدت سرمایه گذاری مناسب را به بحث گذاشته است.

دومین کتاب با همکاری وحید شامخی و دکتر مجتبی لشکربلوکی نگارش شده است. در این کتاب مدل استارزآپ ها و الگوی طراحی، بازآفرینی، ارزیابی و چگونگی رشد استارت آپ ها در آینده شرح داده شده است.
در کتاب سوم، با عنوان فین تک های جهانی، که نوشته شباهنگ پازوکی و وحید شامخی می باشد، به بررسی و معرفی بیست شرکت استارت آپ فین تکی در سراسر جهان پرداخته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید