صندوق پژوهش و فناوری مشترک جهاد دانشگاهی و صندوق نوآوری تاسیس می‌شود

صندوق پژوهش و فناوری مشترک جهاد دانشگاهی و صندوق نوآوری تاسیس می‌شود

به گزارش وب سایت آموزش کارآفرینی و کسب‌وکار به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، با هدف کمک به تجاری‌سازی دستاوردهای فناوری محور مجموعه جهاد دانشگاهی کشور و استفاده از ظرفیت‌های طرفین برای ارائه خدمات به شرکت‌های استارتاپی و دانش‌بنیان‌، نشست مشترکی میان صندوق نوآوری و شکوفایی وجهاد دانشگاهی برگزار شد.

این نشست با حضور طیبی ریاست سازمان جهاد دانشگاهی و بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و جمعی از مدیران در مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد.

در این نشست ضمن بررسی روش‌های کمک به تجاری‌سازی دستاوردهای فناوری محور و شرکت‌های زایشی سازمان جهاد دانشگاهی در سراسر کشور، برخی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی همچون سرمایه‌گذاری، توانمندسازی ، لیزینگ و ضمانتنامه معرفی شد.

در ادامه مقرر شد با هدف حمایت از شرکت‌های استارتاپی و فناوری محور و سرمایه‌گذاری در طرح‌های کاربردی،  زمینه تشکیل صندوق پژوهش و فناوری مشترک جهاددانشگاهی و صندوق نوآوری و شکوفایی فراهم شود.

جهاد دانشگاهی نهادی عمومی و غیردولتی است که با هدف گسترش تحقیقات و شکوفایی استعدادها در سطح جامعه برای نیل به خوداتکایی و گسترش طرح‌های کاربردی و نیمه صنعتی از طریق پیوند با مراکز علمی و تحقیقاتی به منظور به کارگیری نتایج پژوهش تشکیل شده است. این مجموعه دارای ۱۲ واحد در تهران و ۳۱ واحد در تمامی استان‌های کشور است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *