فراموش نکرده‌ایم سرعت ۱۲۸ کیلوبایت سقف اینترنت ایران بود!

فراموش نکرده‌ایم سرعت ۱۲۸ کیلوبایت سقف اینترنت ایران بود!

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سرمایه گذاری بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومانی که در پنج سال گذشته برای توسعه فناوری اطلاعات انجام شده، گفت: سرمایه گذاری انجام شده باعث شد تا هم اکنون در کشور از نظر تعداد کاربران اینترنت همراه در میان منطقه بی نظیر هستیم و ضریب نفوذ تلفن همراه توسعه چشمگیری یافته است.

اطلاعات،محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جشنواره وب و موبایل با بیان اینکه مسیر در پیش گرفته در دولت تدبیر و امید از سال ۱۳۹۲  به سمت توسعه فناوری اطلاعات بوده است، گفت: خیلی از آن نگذشته که سه میلیون مشترک ADSL و ۳۰۰ هزار مشترک اینترنت موبایل داشتیم و هنوز مفهموم پهنای باند سریع جا نیفتاده بود و‌فاصله دیجیتال زیادی میان ایران و‌کشورهای منطقه وجود داشت.

وی با اشاره به نگاه لوکسی که در گذشته نسبت به فناوری اطلاعات بود بطوریکه اشتراک ۱۲۸ کیلوبیت کافی دانسته می شد، افزود: به دلیل عزمی که در بدنه دولت و‌حاکمیت بر توسعه فناوری اطلاعات وجود داشت بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان در پنج سال گذشته برای توسعه فناوری اطلاعات هزینه شد تا از ۱۰۰ میلیون گوشی موجود ۶۰ میلیون گوشی هوشمند در کشور است.

 

مثلث آینده

وزیر ارتباطات  شتاب این وابستگی به دنیای دیجیتال در سال های آینده را به دلیل سه ضلعی داده‌های بزرگ، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی رو به افزایش عنوان و تاکید کرد تحولات بزرگی در دنیا رخ خواهد داد.

وزیر ارتباطات و‌فناوری اطلاعات با اشاره به آمار دو‌ سه سال اخیر جشنواره وب گفت: ما شاهدیم که هرساله نرخ ثابت ۱۰ درصدی در بخش وب سایت‌ها وجود دارد درحالی که سرویس‌های موبایل رشد دو برابری دارد.

 

استارتاپ‌ها مشاور و کارشناس شبکه می‌خواهند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان دو‌توصیه به فعالان عرصه فناوری اطلاعات و‌کسب و کارهای نوپا کرد: تمام کسب و کارهای نوپا نخست نیاز به استخدام و بکارگیری مشاوره و کارشناس شبکه دارند چراکه کارشناس شبکه باعث می شود از کیفیت شبکه برای ارایه سرویس مطلع شوید و دوم‌الزام در وجود مشاور حقوقی است.

منبع: شنبه پرس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید