هدف از سامانه‌های ملی طرح نوآفرین و اشتغال‌زایی چیست (1)

هدف از سامانه‌های ملی طرح نوآفرین و اشتغال‌زایی چیست؟

طرح نوآفرین و اشتغال‌زایی از جمله سامانه­‌های ملی هستند که در تاریخ ۱۹ تیر ماه سال جاری، در سالن همایش‌­های بین‌المللی کتابخانه ملی رونمایی شد. سازمان فناوری اطلاعات به منظور پشتیبانی از استارت­ آپ‌ها و حمایت از کارآفرینان این طرح‌ها را آغاز کرده است.

در اولین بخش همایش، پانلی با این عنوان به جلب توجه می­‌کرد: چه کنیم که این طرح دولتی نشود؟ در ادامه سخنرانانی در رابطه با اثرات این طرح صحبت کردند.

امیر ناظمی، در سمت معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، آرش برهمند سردبیر ماهنامه پیوست، ناصر غانم­زاده به عنوان مدیرعامل تکلی، رضا کلانتری‌­نژاد بنیانگذار هم­‌آوا، و حسام آرمندهی بنیانگذار کافه بازار از جمله سخنرانان این همایش بودند.

از سامانه‌های ملی طرح نوآفرین و اشتغال‌زایی چیست 2 - هدف از سامانه‌های ملی طرح نوآفرین و اشتغال‌زایی چیست؟

همایش طرح نوآفرین و اشتغال‌زایی

در دومین بخش همایش طرح نوآفرین و اشتغال‌زایی، دکتر ناظمی آغاز سخن کرده و پس از آن آقای محسن حاتمی به عنوان استاد کار و یک کارآفرین بزرگ تجربیات خود را در مورد انتقال فناوری در اختیار شرکت کنندگان قرار داد.

در ادامه جمعی از بنیان­گذاران استارت­ آپ­‌ها تجربیات و نظرات خود را در اختیار مخاطبان قرار دادند و نقش استارت­ آپ­‌ها در اشتغال‌زایی و کارآفرینی را به بحث گذاشتند.

این افراد با اسامی رسول سرائیان به عنوان دبیر نظام صنفی رایانه­‌ای کشور، مجید حسینی نژاد به عنوان بنیانگذار علی بابا، میلاد منشی پور به عنوان بنیانگذار تپ‌سی، محمد قائم پناه به عنوان بنیانگذار کشمون، تبسم لطیفی به عنوان بنیانگذار مامان پز و در پایان اکبر هاشمی به عنوان مدیر مسئول هفته‌نامه شنبه، سخنرانان این بخش بودند.

در خاتمه همایش طرح نوآفرین و اشتغال‌زایی، وزریر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری­ جهرمی و سپس معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری سخنرانی کردند.

imanimehr 1 150x150 - هدف از سامانه‌های ملی طرح نوآفرین و اشتغال‌زایی چیست؟

فاطمه ایمانی‌مهر

فاطمه ایمانی‌مهر هستم، کارشناس رشته روانشناسی و علاقه‌مند به مهارت‌های نرم کارآفرینی و مدیریت کسب‌وکار

پیشنهاد می‌کنم این مطلب را هم مطالعه کنید:
مجید حسینی نژاد ⁣چهره سال استارتاپی ایران شد
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *