شنبه تریپ

هدف از شنبه تریپ یاری مدیریت استارت آپ ها در شرایط بحران اقتصادی می باشد

هدف از شنبه تریپ یاری مدیریت استارت آپ ها در شرایط بحران اقتصادی می باشد

شنبه تریپ ، از برنامه های آکادمی شنبه است. این برنامه، در واقع یک دوره آموزشی است که تحت عنوان یک سفر برنامه ریزی شده است. این سفر آموزشی یک سفر یک روزه است که با بحث در مورد تجربیات استارت آپ آپارت آغاز شده و در مسیر خود علی بابا را پشت سر می گذارد و به دیجی کالا می رسد.

گروه آکادمی شنبه، برای سطوح و لایه های مختلف فعالان حوزه استارت آپی، دوره های آموزشی مختلفی را برنامه ریزی نموده است. هدف از برگزاری این دوره های آموزشی این است که تجربیات کارآفرینان مختلف به علاقمندان حوز های کارآفرینی منتقل شده و برای حل مشکلات فعلی و چالش هایی که بر سر راه کارآفرینان است، راهکارهایی را بیابند و مدیریت استارت آپ ها در شرایط فعلی و رویارویی با بحران اقتصادی را ارتقاء بخشند.

ویژگی های دوره های آموزشی شنبه تریپ چیست؟

طراحی برگزاری دوره های متنوع از ویژگی‌های این دوره آموزشی می باشد که شامل موارد مختلفی از جمله آموزش عملی، نقل و انتقال تجربیات، ایجاد و گسترش شبکه های ارتباطی میان استارت آپ ها، گفت و شنود با مدیران و بنیان گذاران مدیران موفق استارت آپ های بزرگ می باشد. در نهایت از مراکز استقرار و محل کار این استارت آپ ها بازدید به عمل می آید.

اولین دوره شنبه تریپ، چگونه برگزار شد؟

با توجه به اهمیت موضوع، اولین دوره شنبه ‌ تریپ جهت حضور مدیران استارتاپ‌ها برنامه ریزی شده است. در این دوره فقط بنیان گذاران و مدیران استارت آپ ها، اجازه ثبت ‌نام در این دوره را دارند. مهلت ثبت نام در این دوره تا روز سه شنبه ۲۴ مرداد ماه ۱۳۹۸ می باشد. در این دوره فقط طراحی و تدوین دوره های کاربردی برای سطح مدیران و استفاده بنیان گذاران حوزه فناوری و کارآفرینی انجام گرفته است.

در سایت ایوند اطلاعات لازم جهت جزئیات شرکت در شنبه تریپ و نحوه ثبت نام در این دوره های آموزشی آورده شده است. در سایت ایوند، صفحه ای مخصوص رویدادهای محبوب هفته ایجاد می شود. برای هر رویداد اطلاعات مخصوص آن رویداد از جمله موضوع رویداد، زمان برپایی رویداد، و مکان برگزاری رویداد در نقشه گوگل، قیمت بلیط یا ورودیه رویداد، و دیگر اطلاعات لازم برای آن درج می شود.

 

هدف از تیم آکادمی شنبه، برای تدوین این سفر چیست؟

تیم آکادمی شنبه، سعی بر آن دارد که میان راهروان و کسانی که در زمینه های راه اندازی استارت آپ ها کار می کنند، با کسانی که در پی راه اندازی کسب و کار جدید و کارآفرینی هستند و یا کسانی که در پی توسعه کسب و کار خود هستند، ارتباط برقرار نماید. شنبه تریپ یکی از برنامه های ابتکاری تیم آکادمی شنبه می باشد. این تیم با برگزاری دوره های آموزشی که در فضای کاری استارت آپ ها انجام می گیرد، سعی بر ایجاد این ارتباط دارند.

image003 2 300x200 - هدف از شنبه تریپ یاری مدیریت استارت آپ ها در شرایط بحران اقتصادی می باشد

فعالان حوزه استارت آپ ها

موضوعات مورد بحث در تریپ اول شنبه تریپ چه بود؟

در تریپ اول شنبه تریپ، با سخنرانی های مختلفی درباره سه موضوع گوناگون، مطالبی ایراد شد. موضوع اول آنکه برای ساختن یک تیم موفق، چه اصولی باید در نظر گرفته شود. موضوع دوم آنکه جهت بازاریابی برای پیشبرد کسب و کار خو،د چه استراتژی هایی باید در نظر گرفته شود. موضوع آخر و سوم آنکه برای تبلیغات با کیفیت برتر، چه ابزار و رسانه هایی بهترین اثر خود را خواهند داشت. دو تن از سخنرانانی که در باره این موضوعات صحبت کردند، مجید حسینی‌نژاد و توحید علی‌اشرفی بودند که در علی بابا مشغول فعالیت هستند.

الوپیک دومین مقصد در این تریپ می باشد که حسام کدیور به عنوان مدیر حقوقی رهنما کالج، در ارتباط با اینکه استارت آپ ها در ابتدای شروع فعالیت خود، چه موارد حقوقی و قانونی را لازم است بدانند، سخنرانی نمود.

مهدی نایبی به عنوان بنیان گذار الوپیک در نشستی با شرکت‌کنندگان به گفت‌و‌گو پرداخت. موضوع نشست بر پایه دو محور اصلی بود، یکی آنکه در هنگام راه اندازی یک بیزینس، چه معیارهایی را برای مدل مناسب کسب و کار لازم است در نظر بگیریم. دوم آنکه در چه زمانی باید مدل کسب و کار خود را تغییر دهیم.

مقاصد بعدی شنبه تریپ، در تریپ های دوم و سوم در رابطه با تجربیات استارت آپ های دیگر از جمله تپ‌سی، آپارات، دیجی‌کالا، شیپور و سرآوا برگزار می گردد.

دیجی‌کالا و تپ‌سی مقاصد دوم در شنبه تریپ بودند

استارت آپ های دیجی‌کالا و تپ‌سی، در تریپ دوم شنبه تریپ، تجربیاتشان را با دیگر تریپی ها به اشتراک گذاشتند. تریپ دوم در دو بخش برگزار گردید. در بخش اول که در تپ سی برگزار شد، شرکت کنندگان در این نشست، در سه موضوع به بحث پرداختند. عنوان بحث اول دانسته های مفید هر مدیر از اصول مذاکره بود. موضوع بحث دوم طراحی یک کمپین موفق چگونه انجام پذیر است. موضوع بحث پایانی اینکه چگونه پس از برگزاری کمپین موفق، از ریزش مخاطبان خود جلوگیری کنیم. میلاد منشی پور به عنوان بنیان گذار تپ سی، سخنران این مباحث، بود.

بخش دوم از تریپ دوم شنبه تریپ، با صحبت های بنیان گذاران دیجی‌کالا، سعید و حمید محمدی، ادامه یافت. دو موضوع در این بخش، مورد بحث قرار گرفت. موضوع اول پاسخ به این سوال بود که برای افزایش بهره وری، چگونه می توان نیروهای انسانی را به طور صحیح تعیین نمود. موضوع دوم این بود که برای جذب سرمایه چه زمانی بایستی اقدام نمود.
ا

ستارت آپ های دیگر و مقاصد بعدی در تریپ‌های بعدی شنبه تریپ، بحث و گفتگو با مدیران شیپور، آپارات و سرآوا می باشد و از انتقال تجربیات آنها استفاده می گردد.

 

لینک مراجع:

https://shanbepress.com/%d9%85%d8%af%db%8c%d8%b1%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a7%d9%be-%d8%af%d8%b1-%d8%b4%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%b7-%d8%a8%d8%ad%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d9%82%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af/
https://shanbepress.com/%d8%b3%d9%81%d8%b1-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%be%db%8c%e2%80%8c%d9%87%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%d8%aa%d9%be%e2%80%8c%d8%b3%db%8c-%d9%88-%d8%af%db%8c%d8%ac%db%8c%e2%80%8c%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%a7-%d8%b1%d8%b3/

https://shanbepress.com/%d8%b3%d9%81%d8%b1-%d8%a8%d8%a7-%d8%a2%d9%86%d9%87%d8%a7%db%8c%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%b1%d8%a7-%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید