ورود جوانان به عرصه‌های مدیریتی کشور ،موجب توسعه و تحول می شود

ورود جوانان به عرصه‌های مدیریتی کشور موجب توسعه و تحول می شود

به گزارش وب سایت آموزش کارآفرینی و کسب‌وکار به نقل از خبرگزاری فارس؛ محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش روز جهانی کارآفرینی که با حضور محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رحیم سرهنگی مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عزیزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، محمدرضا زالی رییس دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و جمعی از کارآفرینان برتر برگزار شد، با گرامیداشت یاد دکتر سید تقی نوربخش رئیس فقید سازمان تأمین اجتماعی به تشریح اهمیت توجه به کارآفرینی پرداخت.

وزیر کار با اشاره به اینکه جوانان در کوره راه های کار آفرینی به مقصد رسیده اند، خطاب به مسئولان این وزارتخانه گفت: هرگونه سیاستگذاری در این حوزه بدون مشورت با نمایندگان کارآفرینان ممنوع است.

شریعتمداری  با اشاره به اینکه فعالان عرصه کارآفرینی از دولت تسهیل گری و تنظیم گری می خواهند نه مداخله و سنگ اندازی، گفت: در عین حال که تعارض در حوزه کارآفرینی و نظام اجرایی کشور وجود دارد اما همه ما مدعی حمایت از توسعه کارآفرینی هستیم و با برگزاری همایش و جشنواره به نوعی در نظر داریم از کارآفرینان حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه من سر تعظیم در برابر همه کارآفرینان به ویژه کارآفرینان جوان فرود می آورم، ادامه داد: در شرایطی که ورود به عرصه کارآفرینی با موانع متعددی مواجه است، اما کارآفرینان در همین اتوبان مسدود از کوره راه ها به مقصد رسیدند که من به آنها تبریک می گویم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ارتقای ۱۳ پله ای جایگاه ایران در شاخص جهانی کارآفرینی گفت: بر اساس گزارشی که اخیراً مربوط به سال ۲۰۱۸ منتشر شده رتبه کارآفرینی ایران از جایگاه ۸۵ جهان به جایگاه ۷۲ رسیده ضمن اینکه ایران در شاخص بهبود جایگاه کارآفرینی در بین ۵ کشور دنیا قرار گرفته است.

شریعتمداری رتبه کارآفرینی ایران در منطقه منا (خاورمیانه و شمال آفریقا) را یازدهم عنوان کرد و گفت: پیش از این جایگاه ایران در بین کشورهای این منطقه چهاردهم بود.

وی پذیرش ریسک را یکی از گلوگاه های اساسی کارآفرینی عنوان کرد و افزود: متاسفانه صندوق های حامی خطرپذیری برای کارآفرینان در کشور وجود ندارد و کارآفرین باید با تامین سرمایه برای خود و کارآفرینی، ریسک ورود به این عرصه را بپذیرد که یا نابود و یا موفق می شود.

این عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: به رغم اینکه مجموعه بنگاه های پررشد ۰.۵۳ درصد از کل کسب و کارها را تامین می کند، اما ۳۸ درصد خالص اشتغال کشور در اختیار این بخش از اقتصاد قرار دارد و این آمار نشان می دهد کارآفرینی در کوره راه های موجود موفق بوده است.

شریعتمداری خطاب به مسئولان تصمیم گیر و سیاستگذار وزارت کار در حوزه کارآفرینی با تاکید بر اینکه هرگونه تصمیم و سیاستگذاری برای کارآفرینان بدون مشورت و نظر نمایندگان آنها ممنوع است، ادامه داد: چرا که ممکن است به رغم یک سیاستگذاری درست، اما تضاد منافع بین کارآفرینان در یک عرصه وجود داشته باشد و این می تواند مشکل ساز شود. این تضاد منافع را می توانیم در برخی استارت آپ ها به ویژه استارت آپ های حمل و نقلی مشاهده کنیم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از اظهاراتش با تاکید بر اینکه جوانان باید مدیریت ها را به دست بگیرند گفت: در آینده نزدیک انتخابات مجلس شورای اسلامی را پیش رو داریم که از جوانان دعوت می کنم برای حضور در مجلس آماده باشند و در عرصه رقابت حاضر شوند چرا که فکر و اندیشه نوی جوانان، رشد و بالندگی برای کشور را در پی دارد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم در بخشی از اظهارات خود با اشاره به قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در نهادهای دولتی و دستگاه های عمومی غیر دولتی گفت: به رغم اینکه قانون بسیار خوبی است اما نباید در خروج بازنشستگان از دستگاه ها به آنها بی احترامی کنیم بلکه باید با احترام و تکریم بازنشستگان را بدرقه و جوانان را جایگزین کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید