پیگیری خسارات کسب و کارهای اینترنتی با فراخوان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای

پیگیری خسارات کسب و کارهای اینترنتی با فراخوان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای

پیگیری خسارات کسب و کار‌های اینترنتی با فراخوان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از طریق حل کمبودهای قانونی انجام خواهد پذیرفت.

فراخوان جدید سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از مشاغل اینترنتی و کسب ‌و کارهای آنلاین خواسته که مستندات خود مبنی بر خساراتی که از محل کمبودهای قانونی بر آنها وارد شده، برای این سازمان ارسال نمایند.

مضمون فراخوا به این شرح انتشار یافته است:

“سازمان نظام صنفی رایانه ای از کسب و کارهای اینترنتی و استارت­ آپ­‌ها دعوت می­‌نماید تا مستندات مربوط به خسارت‌های وارده

از سوی سیم کارت­ها یا حساب­‌های بانکی فاقد هویت واقعی، یا اجبار به پذیرش توافقات غیر واقعی از سوی سازمان امور مالیاتی کشور را جهت احقاق حقوق استارتاپ‌ها برای این سازمان ارسال نمایند.”

پیگیری خسارات کسب و کارهای اینترنتی به چه نحو انجام می­‌گردد؟

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام کرده است که قصد دارد با همکاری معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور، از کسب و کارهای اینترنتی شاغل در فضای مجازی،

در مقابل کمبودهای موجود در قوانین کشوری حمایت کند. این سازمان کمبودها را در زمینه های قوانین و مقررات موجود در ارتباط با احراز هویت و اجرای نامناسب بعضی از قوانین جرایم رایانه­ای اعلام نمود.

این سازمان هم چنین از کسب و کارهای اینترنتی دعوت نمود تا مشکلات قانونی را که اخیراً با آن درگیر شده‌اند، طی مستنداتی به این سازمان ارسال نمایند تا پس از جمع‌آوری همه مستندات و مدارک، آن‌ها را جهت شناسایی، پیگیری و رفع مشکلات به دادستانی کل کشور ارجاع نمایند.

برای حاکمیت­‌بخشی به یک سیستم یکپارچه احراز هویت، در حال حاضر پلان خاصی وجود ندارد و تعدادی از ارگان­‌های حاکمیتی، دولتی و نظارتی در نظر دارند

که به دلیل وجود این کمبودهای قانونی، انجام این وظیفه را به عهده کسب‌ و کارهای آنلاین بگذارند. البته هنوز ابزار کاری در اختیار آنها قرار نگرفته است.

در راستای پیگیری خسارات کسب و کارهای اینترنتی مشاهده شده که، برخی از مشتریان اینگونه کسب‌وکارها، دارای سیم کارت یا حساب­‌های بانکی بدون هویت هستند و یا به شماره کارت­‌های بانکی سرقت شده دسترسی دارند و پس از دریافت خدمات از این کسب و کارها، آن‌ها را با مشکل مواجه کرده‌­اند.

مشاغل اینترنتی لازم است در مواجهه با این شرایط از طریق قانونی اقدام کرده و اعتبار سیم کارت یا حساب بانکی مشتری خود را از طریق سامانه‌های اعتبار سنجی مورد بررسی قرار دهند.

Business internet business service - پیگیری خسارات کسب و کارهای اینترنتی با فراخوان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای

طلب عهدات فراقانونی از این کسب و کارها

با این حال برخی از تعهدات فراقانونی از این کسب و کارها طلب می­‌شود که با عدم انجام آن مشکلات قانونی و قضایی برایشان ایجاد می­‌گردد.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در پیگیری خسارات کسب و کارهای اینترنتی گزارش هایی دریافت کرده است که از طرف سازمان امور مالیاتی کشور برای این کسب و کارهای فضای مجازی، مشکلاتی به وجود آمده است.

از جمله آنکه اظهارنامه مالیاتی اینگونه کسب و کارها را قبول نکردند و آن‌ها مجبور به قبول توافقات غیرعادلانه گردیده‌­اند.

مورد مذکور از دیگر موضوعات محوری می­‌باشد که سازمان نظام صنفی رایانه ای با کمک دادستانی کل کشور در پی حل آن است. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در راستای پیگیری خسارات کسب و کارهای اینترنتی از تمامی این کسب و کارها خواسته است

اگر با یکی از موارد فوق یا دیگر مواردی از این قبیل روبرو شدند، شرح مشکلات خود را در یک مستند رسمی به ایمیل مربوطه سازمان، یعنی ecom@tehrannsr.org ارسال نمایند.

در اینصورت سازمان جهت حل این مشکلات اقدام کرده و به دنبال راه حل همیشگی جهت جلوگیری از این معضلات خواهند بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید