سازمان تاکسیرانی

چرا سازمان تاکسیرانی گروهی از استارت آپ‌ها را زیاده خواه دانسته است؟

سازمان تاکسی­رانی طی بیانیه­‌ای استارت­ آپ‌­هایی که به این سازمان اعتراض داشتند، متهم کرد که آن‌ها زیاده خواه هستند و با برخی سیاستمداران لابی گری کرده‌اند.

در مضمون این بیانیه آمده است، این استارت ­آپ­‌ها به دلیل داشتن ارتباط پشت پرده با برخی از افراد دارای نفوذ اقتصادی و سیاسی کارهایی انجام داده‌اند که باعث جنجال شده است. این استارت ­آپ­‌ها آمار غیر واقعی از عملکردشان داده‌­اند و به شانتاژ خبری روی آورده­‌اند.

در جای دیگر بیانیه سازمان تاکسی­رانی، آورده شده است که به دلیل افزایش بیش از حد این سامانه‌ها، نیاز به داشتن کیف پول‌های متعددی ایجاد شده است. تعدد کیف پول­‌ها باعث سردرگمی مسافران گردیده است.

مسافری که یک نوع از کیف پول­‌های خود را شارژ کرده، نمی­‌تواند در همه سامانه‌ها از آن استفاده کند، به همین دلیل هر شهروند مجبور است برای تاکسی­‌ها و خطوط مختلف، سامانه‌های متنوعی را نصب نموده و کیف پول همه آن‎ها را شارژ کند.

گذشته از آن هر روز گروهی از استارت­ آپ­‌ها برچسب خود را به رانندگان تاکسی می­‌دهند و از آن‌ها می­‌خواهند آن را بر روی تاکسی خود بچسبانند. این کار باعث ابهام رانندگان تاکسی و بد شکل شدن ظاهر تاکسی­شان گردیده است.

گذشته از آن، رقابت ناسالمی نیز میان استارت­ آپ­‌ها شکل گرفته که به طور مداوم علیه هم شکایت کرده، یا ابزارهای پذیرش یکدیگر را مخدوش نموده و یا تیم­‌های میدانی آن‌ها با هم درگیری پیدا می­‌کنند.

تاکسیرانی 2 - چرا سازمان تاکسیرانی گروهی از استارت آپ‌ها را زیاده خواه دانسته است؟

طرح هم پذیرندگی پیشنهادی سازمان تاکسی­رانی چیست؟

سازمان تاکسی­رانی در بیانیه خود جهت پاسخگویی به انتقاد تومن در مورد انحصارگرایی این سازمان، اعلام کرده است:

مجموعه مسائل مطرح شده باعث شده که رانندگان تاکسی و شهروندان تهرانی اعتماد خود به هرگونه پرداخت الکترونیک را از دست بدهند و ممکن است حتی اجرای طرح پرداخت الکترونیک به شکست بی‌انجامد.

به منظور رفع مسائل موجود، اجرای طرح هم‌پذیرندگی در دستور کار سازمان تاکسی­رانی گذاشته شد. امید می‌رود در این راستا، حقوق عموم مردم حفظ شده و به درخواست­‌ها و اعتراضات مکرر شهروندان در این رابطه پاسخ داده شود.

سازمان تاکسی­رانی از استارت­ آپ­‌ها خواسته که در اجرای طرح هم‌پذیرندگی مشارکت نمایند.

سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی­رانی شهر تهران، گروهی از استارت ­آپ­‌ها که به این طرح اعتراض داشته‌اند را، زیاده خواه دانسته و گفته آن‌ها با انتشار آمار غیر واقعی، و اعمال نفوذ با داشتن ارتباط پشت پرده با افراد بانفوذ اقتصادی و سیاسی، شانتاژ خبری ایجاد کرده‌اند.

این سازمان در بیانیه خود اعلام کرده که اینگونه رفتار سبب خدشه دار شدن چهره اکوسیستم استارت­ آپی کشور و آسیب رساندن به شخصیت حرفه‌ای اینگونه مشاغل، گشته و باعث گشته است بین نحوه عملکرد آن‌ها و امید داشتن به آینده کسب و کارهای نوین تضاد حاصل شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید