کارآفرینی مساوی با ایجاد شغل نیست/ فرهنگسازی در زمینه کارآفرینی

کارآفرینی مساوی با ایجاد شغل نیست/ فرهنگسازی در زمینه کارآفرینی

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج سلطانی پیش از ظهر یک‌شنبه در نشست خبری به مناسبت برگزاری نخستین اجلاس ملی چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی با بیان اینکه با برپایی این همایش به دنبال این هستیم که بحث کارآفرینی و اشتغال در جامعه مطرح شود، اظهار داشت: البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که کارآفرینی مساوی با ایجاد اشتغال نیست چراکه این امکان وجود دارد که با ارتقای تجهیزات و فناوری یک شرکت، بهره‌وری آن چندین برابر شده و اشتغال کاهش پیدا کند.

هدف اصلی همایش فرهنگسازی در زمینه کارآفرینی در جامعه است

وی افزود: هدف اصلی ما فرهنگسازی کارآفرینی در جامعه است و با توجه به حضور کارآفرینان موفق در این همایش تجربیات آنها در اختیار دیگر افراد قرار خواهد گرفت.

دبیر اجرایی اجلاس چهره‌های ماندگار مدیریت و کارآفرینی با بیان اینکه گاهی ما از کنار فرصت‌ها به راحتی عبور می‌کنیم چراکه استفاده از این فرصت را بلد نیستیم، ابراز داشت: بدین ترتیب با برگزاری این همایش تجربیات انسان‌های موفقی که فرصت‌های پیش رو را به ثروت تبدیل کرده‌اند را در اختیار دیگر افراد جامعه قرار دهیم.

خلاقیت و کارآفرینی از خود انسان آغاز می‌شود

وی با اشاره به اینکه فکر، خلاقیت و کارآفرینی از خود انسان آغاز می‌شود، بیان داشت: هدف اصلی ما از برگزاری این همایش توسعه فرهنگ کارآفرینی با قدرت فکر و استفاده ازتجربیات بزرگان این عرصه است.

سلطانی تاکید کرد: این همایش ۱۵ اسفندماه با حضور سخنران مطرحی همچون  پروفسور کریم زارع استاد تمام دانشکده علوم دانشگاه شهید بهشتی، علی دیواندری رییس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی، علی جاسبی رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی، پروفسور متین خبره استاد تمام Chalmers University of Sweden و برنده جایزه سازمان ملل در طراحی ساختمان‌های هوشمند، ژوبین علاقبند رئیس هیئت مدیره اسنپ و دیگر کارآفرینان برتر و اساتید بنام این حوزه برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نسرین غلامعلی

نسرین غلامعلی

سلام. نسرین غلامعلی هستم،‌ مدیر برنامه‌ها و امور مشتریان گروه تحقیقاتی آموزشی زارعی، تحصیل کرده رشته فناوری اطلاعات و علاقه‌مند به آموزش‌ مهارت‌های کارآفرینی و کسب‌وکار

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *