کتاب استارتاپ در 30 دقیقه! - آموزش کارآفرینی و کسب‌وکار
landing page banner bg 1 - کتاب استارتاپ در 30 دقیقه!startup30 book 02 - کتاب استارتاپ در 30 دقیقه!

استارتاپ در 30 دقیقه

کتاب فوق العاده

سی نکته کلیدی برای کارآفرینی به سبک استارتاپی

startup30 gift - کتاب استارتاپ در 30 دقیقه!

آیا می‌دانید کارآفرینی به سبک استارتاپ چیست و چگونه شکل می‌گیرد؟

startup30-timeline

اول از همه ببینیم استارتاپ چیست؟

حدود دو هفته‌ای بود که قصد داشتم مطلبی را به عنوان پیشگفتار کتاب بنویسم، اما به دلایل مختلف که مهمترین آن، پیدا نکردن تعریفی بومی شده و مناسب استارتاپ در اکوسیستم کارآفرینی ایران بود به عقب می‌افتاد.

تعاریف مختلفی از استارتاپ بیان شده است که اگر مقدمه کتاب را در آینده مطالعه کنید، به قلم دوست عزیزم آرش سروری به خوبی آن را درک خواهید کرد. دوستان عزیز، مهم نیست که “استارتاپ” را اینگونه بنویسند یا “استارت آپ”! مهم این است که بتوانیم برای یک واژه انگلیسی، تعریفی ایرانی، بومی و مطابق با فرهنگمان خلق کنیم.

امروز اتفاق جالبی برایم افتاد، هنگامی که سر ضبط برنامه گفتگو محور و چالشی “اَپ و گَپ” که از شبکه رادیویی جوان پخش می‌شود حضور داشتم، مجری برنامه از من خواست که تعریفی از استارتاپ بیان کنم.

آن لحظه تمام تعریف‌هایی که از افراد برجسته‌ای مانند اریک ریس، استیو بلنک و دیو مک کلور می‌دانستم جلوی ذهنم مرور شد. اما من تنها یک جمله را توانستم بیان کنم، استارتاپ یعنی تفکر، یعنی عشق!

در آن لحظه با عکس‌العمل مجری مواجه شدم که همه کسب‌وکارها با تفکر و عشق ایجاد می شود، چگونه می‌توان گفت که استارتاپ فقط این دو مورد است! به خاطر زمان بسیار کوتاهی که برای جواب دادن به هر پرسش در اختیارم بود، نتوانستم به خوبی منظور خودم را برسانم و به همین دلیل تصمیم گرفتم وقتی به خانه برگشتم در قالب این پیشگفتار تعریفی بومی شده از استارتاپ را از دیدگاه خودم بیان کنم.

startup30-rocket

استارتاپ یعنی راه اندازی کسب‌وکار به سبک تفکر جهادی که با حداقل منابع و با یک مدل کسب‌وکار مبتکرانه و پایدار، با عشق به ارزش آفرینی بپردازد و به موقع رشد کند!

آشنایی با ۰ تا ۱۰۰ راه‌اندازی کسب‌وکار به سبک استارتاپی

startup30-clock-02

کاملا کاربردی

کوچک و پرمحتوا

با جوایز ارزنده

اساتید و کارآفرینان در رابطه با کتاب استارتاپ در ۳۰ دقیقه چه می‌گویند؟

باعث خوشحالی و مسرت است که می‌بینیم متخصصین موضوع کارآفرینی به آموزش مهارت‌های عملیاتی در این حوزه ورود کرده‌اند و به شیوه‌ای اصولی و صحیح مفاهیم و تکنیک‌های ناب نوآوری و کارآفرینی را در اختیار علاقمندان فعال در اکوسیستم کارآفرینی قرار می‌دهند. امید است کتاب حاضر که شیوه‌ای کاربردی دارد برای جوانان و علاقمندان به بر‌پایی و توسعه کسب‌وکار جدید، به نحو جدی مورد استقبال و استفاده قرار گیرد.

دکتر صفا شریف عسکریرئیس کمیسیون آموزش، پژوهش و ترویج کارآفرینی سازمان ملی کارآفرینی ایران

به عنوان شخصی که در سال ۱۳۹۳ با رتبه یک وارد مقطع دکترای کارافرینی شدم وسالهاست به عنوان مدرس، نویسنده و کوچ کسب‌وکار مشغول فعالیت در زمینه راه‌اندازی، مدیریت و توسعه کسب‌وکارها می‌باشم مطالعه کتاب‌های معتبر علمی و به روز دنیا جز کارهای روزانه من است.

با تجربه‌ای که بواسطه راه‌اندازی چند استارتاپ، مشاوره‌های مختلف و مطالعات کتاب‌ها و مقالات معتبر دنیا بدست آورده‌ام متنی به جامعی و روانی کتاب “استارتاپ در ۳۰ دقیقه!” نخوانده‌ام.

قطعا حسن زارعی فردی متبحر و متخصص در حوزه کارافرینی و کسب‌وکار است که نوشته‌ها و صحبت‌هایش کاملا منطبق بر تحقیقات و علم روز دنیا و نشات گرفته از سال‌ها تجربه عملی او در زمینه راه‌اندازی کسب وکارها است.

حسن زارعی در این کتاب از زبانی گویا برای بیان نکات سهل و ممتنع حوزه استارتاپ استفاده کرده است که در پشت تک تک واژگان آن دنیایی از مطلب و تجربه نهفته است.

خواندن این کتاب را نه یکبار بلکه چندین بار به همه کسانی که سعی در راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکار خود دارند علی‌الخصوص علاقه‌مندان فضای استارتاپ اکیدا توصیه می‌کنم.

دکتر سروش صفدریانمدرس، نویسنده و کوچ کسب‌وکار

تجربه چند ساله چندین کارآفرینی در ۳۰ نکته تاثیرگزار که به نظر بنده میتونه برای استارت یک کارآفرینی مفید باشد.

مهندس مسعود رفیعیمشاور تبلیغات، برندینگ و مدرس توسعه کسب‌وکار

در این کتاب اصل یک استارتاپ و نمای کلی از آن به خوبی بیان شده است. استارتاپ فراتر از یک ایده است که مهمترین عامل موفقیت برای استارتاپ‌ها داشتن یک تیم قوی است. در این کتاب نکاتی خوبی در این زمینه ارائه شده است.

وحید رجبلوبنیانگذار توانیتو

همین امروز کتاب استارتاپ در ۳۰ دقیقه را تهیه کنید

من، حسن زارعی متعهد می‌گردم که از آدرس پست الکترونیک شما به درستی محافظت نمایم
دانلود مینی دوره آموزش رایگان کارآفرینی “هفت گام تا شروع”