خدمات جدید سامانه هوشمند تپسی به مسافران معلول

خدمات جدید سامانه هوشمند تپسی به مسافران معلول

خدمات جدید سامانه هوشمند تپ­سی چیست؟

سامانه هوشمند تپ­سی خدمات جدیدی را ارائه می­‌دهد. سامانه درخواست تاکسی TAP30 در رابطه با گسترش خدمات این تاکسی اینترنتی برای عموم مردم جامعه، اطلاع داد که از این پس از رانندگان تپ­سی که مسافران معلول حرکتی داشته باشند، کمیسیون گرفته نخواهد شد.

سامانه هوشمند تپ­سی اعلام کرد که هدف از این عمل، تشویق هر چه بیشتر رانندگان تپ­سی برای قبول درخواست افراد معلول خواهد بود. چون با توجه به عدم دریافت کمیسیون از این افراد، با آنکه مسافر هزینه عادی را پرداخت خواهد کرد ولی درآمد راننده‌­ها بیشتر خواهد شد.

با توجه به این اقدام جدید، سامانه تپسی سهم مشارکت خود را از راننده کسر نخواهد کرد.

تپ­سی نام اینگونه سفرها را توان­یاب گذاشته که با رنگ بنفش در زیر قیمت سفر این تفاوت به راننده نشان داده خواهد شد. رانندگانی که پذیرای اینگونه مسافران معلول حرکتی هستند، گذشته از آنکه در خودروی خود باید جا برای حمل ویلپر یا عصای مسافر داشته باشند، همچنین بایستی در پیاده و سوار شدن مسافر به او کمک کنند.

جدید سامانه هوشمند تپسی به مسافران معلول 2 - خدمات جدید سامانه هوشمند تپسی به مسافران معلول

اقدامات دیگر تپ­سی برای رفاه معلولین چیست؟

یکی از اقدامات اخیر تپ­سی برای نابینایان در اردیبهشت سال ۹۸ انجام گرفت. این اقدام که همزمان با روز جهانی قابل دسترس بودن فناوری‌­ها برای افراد معلول انجام پذیرفت، لیبل‌گذاری تمام قسمت­‌های نرم افزار کاربردی تپ­سی بود. در این روش نابینایان قادر خواهند بود با خواندن این برچسب­‌ها، درخواست سفر خود به تپ­سی را اعلام نمایند.

سامانه هوشمند تپ­سی در راستای افزایش امکانات خود برای دسترس‌پذیر کردن نرم افزار جهت افراد معلول، برای کاربران کم شنوا، ناشنوا، و کاربرانی که از ویلچر یا عصا استفاده می­‌نمایند، این امکان را فراهم آورده که ایشان بتوانند شرایط جسمی خود را به راننده اطلاع دهند. در اینصورت راننده اگر مطمئن باشد که خودروی او فضا و شرایط مناسب برای پذیرش اینگونه کاربران را دارد، درخواست این گروه از کاربران را قبول خواهد کرد.

جدید سامانه هوشمند تپسی به مسافران معلول 1 - خدمات جدید سامانه هوشمند تپسی به مسافران معلول

چگونه کاربران معلول حرکتی می­توانند از امکانات جدید تپ­سی استفاده نمایند؟

این کاربران لازم است منوی نرم افزار که با علامت سه خط موازی مشخص شده، را انتخاب نمایند. سپس در منوی تنظیمات سفر، گزینه ویلچر/عصا دارم، را انتخاب نمایند. در اینصورت جابجایی این مسافر برای راننده بدون کسر کمیسیون محاسبه خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید