شیوه‌نامه عدم تبعیض و مقابله با آزار و اذیت

شیوه‌نامه عدم تبعیض و مقابله با آزار و اذیت تدوین شد

شیوه‌­نامه عدم تبعیض و مقابله با آزار و اذیت، توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران تدوین و ابلاغ شد. این شیوه‌­نامه، راه­‌های مبارزه با رفتارهای ممنوعه‌ در دنیای مجازی را در بردارد.

هدف از ابلاغ این شیوه‌­نامه، جلوگیری از آزار جنسی از طریق فضای مجازی است که مقابله با آن نیازمند حمایت مدیران و آئین نامه مخصوص دارد.

مبتکر تدوین این شیوه‌­نامه، مشکات اسدی مشاور مشارکت زنان سازمان فناوری اطلاعات ایران، است که با همکاری مدیر کل حقوقی این سازمان، محمد جعفر نعناکار گردآوری شده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، امیر ناظمی از معدود مدیران دولتی است که ایده های نوین و کارآمدی دارد، یکی از کارهای موثر او دعوت از مشکات اسدی به عنوان مشاور در امور مشارکت زنان بود.

راه حل مقابله با رفتارهای ممنوعه در سازمان­‌ها چیست؟


مشکات اسدی در مورد علت تدوین شیوه‌­نامه عدم تبعیض و مقابله با آزار و اذیت گفت: در هر مجموعه و شرکتی لازم است به موضوعات اجتماعی توجه شود.

برخی از تبعیض‌ها آنقدر در جامعه نهادینه شده‌­اند که به نظر بدیهی می­‌آیند و حتی به نادرست بودن آن‌ها نیز توجه نمی‌­شود.

تبعیضاتی از قبیل نابرابری­‌های قومیتی، جنسیتی و یا نابرابری در تمام اقلیت­‌های دیگر وقتی در میان لایه­‌های گوناگون اجتماع نهادینه گردند، شرکت­‌ها و سازمان‌هایی هم که از این جامعه برخاسته­‌اند توجه خود را به این نابرابری­‌ها از دست می­‌دهند.

اسدی می‌گوید: اولین قدم شناسایی این تبعیضات، و سپس پیدا کردن راهکارهای مقابه با آن‌هاست. تدوین شیوه‌نامه‌ها و آیین نامه‌های داخلی یکی از این راهکارهاست.

در این رابطه یک شیوه‌­نامه عدم تبعیض و مقابله با آزار و اذیت به صورت داخلی در مورد رفع تبعیض و آزار و اذیت جنسی برای سازمان فناوری اطلاعات ایران تدوین و تصویب شد و با ابلاغ آن اجرایی می­‌گردد.

او عقیده دارد که تازه در ابتدای راه هستند و البته ساختار شکنی جدی با ابداع این تفکر و مصوب شدن آن به وقوع پیوسته است. زیرا تدوین این شیوه‌­نامه‌ها و صحبت در باره مسائلی که تا قبل از آن به طور رسمی در باره­شان صحبت نشده، می‌­تواند مفید باشد و نشان می­‌دهد قدم درستی برداشته شده‌ ­است.

عدم تبعیض و مقابله با آزار و اذیت 1 - شیوه‌نامه عدم تبعیض و مقابله با آزار و اذیت تدوین شد

آموزش اولین گام اجرایی کردن شیوه­‌نامه عدم تبعیض و مقابله با آزار و اذیت است


اسدی گفت: برای آنکه شیوه­‌نامه در سازمان­‌های دیگر اجرایی شود، شیوه‌­نامه­‌ای که براساس چارچوب­‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران تدوین شده در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته­ شده و از همه استارت ­آپ­‌ها و ارگان‌های دولتی دیگر خواسته­ شده که به این پویش پیوسته و براساس چارچوب­‌های سازمان خود شیوه‌نامه­‌ای را تدوین نمایند و آن را اجرایی کنند.

اسدی گفت مهمترین بخش یک شیوه‌­نامه، تعریف اصول اولیه آن است. از جمله اینکه آزار و اذیت جنسی چه مفهومی دارد؟ یا مصادیق نابرابری و سو استفاده از قدرت چیست؟ این تعاریف در قالب رفتارهای ممنوعه گنجانده شده است.

او ادامه داد که برای مبارزه با این رفتارها، سه مرحله در نظر گرفته شده­ است. آموزش اولین مرحله است که شامل آشنا کردن کارکنان سازمان و تازه ورودی‌ها به سازمان، با مفاهیم تعریف شده می­‌باشد.

حل و فصل توافقی دومین مرحله اجرایی کردن شیوه‌­نامه است


اسدی ادامه داد که حل و فصل توافقی مشکلات دومین مرحله است که در شیوه‌­نامه عدم تبعیض و مقابله با آزار و اذیت به آن پرداخته شده است. به این معنی که شخصی که مورد تبعیض قرار می­‌گیرد قبل از اقدام به شکایت مایل به حل کردن مشکل از طریق توافقی است.

او گفت: گاهی اوقات یک رفتار ممنوعه آنقدر بدیهی شده که با اعلام آن حواشی آن زیاد خواهد شد و بایستی در شرکت‌ها و سازمان­‌ها فضایی ایجاد شود که تمایل به حل مسالمت‌آمیز مسئله داشته باشند.

شکایت رسمی سومین مرحله اجرایی کردن شیوه‌­نامه است


اسدی کفت: شکایت رسمی سومین مرحله است. البته راه حل بهتر این است در مواجهه با رفتارهای ممنوعه، جمع تصمیم به شکایت بگیرند.

ضمانت اجرایی شکایات هم مسئله مهمی است که در ابلاغ شیوه‌­نامه عدم تبعیض و مقابله با آزار و اذیت به آن توجه شده است. در شیوه­‌نامه همچنین با کسانی که اطلاعات افراد شاکی را آشکار سازند برخورد خواهد شد.

موفقیت در اول بودن است


اسدی مشاور سازمان فناوری اطلاعات گفت: اولین قدم را سازمان فناوری اطلاعات برداشته و با انتشار شیوه‌­نامه عدم تبعیض و مقابله با آزار و اذیت خود در شبکه­‌های اجتماعی، از دیگر نهادها و استارت­ آپ­‌ها خواسته با مطالعه این شیوه­‌نامه نظرات، انتقادات و ایرادات اصلاحی خود را مطرح نمایند.

در اینصورت اشکالات احتمالی این شیوه­‌نامه مشخص شده و تصحیح خواهند شد. لازم است افراد با دیدگاه‌های متفاوت با این شیوه‌­نامه برخورد نمایند تا بتوان به زبان مشترکی رسید.

اسدی در پایان گفت: سازمان فناوری اطلاعات اولین سازمان دولتی است که در ارائه شیوه‌­نامه عدم تبعیض و مقابله با آزار و اذیت گام برداشته و اول بودن همیشه موفقیت است.

به کارکنان سازمان اطمینان داده شده که در صورت مواجهه با رفتارهای ممنوعه، و وارد شدن به مراحل حل و فصل توافقی و یا شکایت، از آن‌ها حمایت خواهد شد. او از دیگر سازمان‌ها خواست که با پیوستن به این پویش، شیوه­‌نامه­‌های بومی خود را تدوین نمایند تا بتوانند از وقوع رفتارهای ممنوعه جلوگیری کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید