پنج اصل اساسی برای ارتقاء استارتاپ

پنج اصل اساسی برای ارتقاء استارتاپ

راه‌اندازی کسب‌وکار برای خودتان می‌تواند امری هیجان‌انگیز باشد. اما مانند بسیاری دیگر که شرکت‌های استارتاپ خود را خودشان شروع کرده‌اند، خواهید فهمید که کسب موفقیت در این خصوص چه قدر سخت است و ادامه دادن راه چه دشواری‌هایی را به همراه دارد.

برای کسانی که دارای شرکت‌های استارتاپی هستند، این امر که خودتان بازار کسب‌وکار را بر پا کنید و رشد دهید می‌تواند چیز پیچیده‌ای باشد.

این را می‌توان از هر کسب‌وکار نوپا، به ویژه از کسب‌وکارهای کوچک استارتاپ استنباط کرد. برای کمک، در این مقاله قصد داریم چند نکته مهم در بازاریابی و رشد برای ارتقاء استارتاپ را معرفی کنیم.

 

تاثیر شبکه در ارتقاء استارتاپ

شبکه باید یکی از مهم‌ترین موارد برای هر کسی باشد که کسب‌وکار نوپا را شروع می‌کند. یک شبکه آنلاین با نفوذ کننده‌های کلیدی در صنعت خود بسازید.

این می‌تواند یک واقعاً مهم باشد که افراد برند شما را به اشتراک بگذارند، به خصوص به این دلیل که آن‌ها به این کار تمایل دارند.

اگر شما یک شبکه بزرگ ندارید، از آنجا خارج شوید و مردم را “ملاقات کنید”. در جمع افراد با نفوذ به صورت اجتماعی فعال باشید.

وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی افراد با نفوذ را دنبال کنید و کامنت‌های خود را در زیر پست‌های آن‌ها بیان کنید.

پست‌های افراد با نفوذ را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و سعی کنید آن‌ها متوجه شما بشوند.

اما سعی کنید در این خصوص فردی آزاردهنده نباشید. نشان دهید که آن‌ها و ماهیت کارشان برای شما مهم هستند پس شما نیز بایستی برای آن‌ها مهم باشید.

به یاد داشته باشید که در امضای خود یک لینک برای ارجاع به سایت خود اضافه کنید. ابزارهای آنلاینی وجود دارند که می‌توانند به شما در پیدا کردن شبکه‌های تأثیرگذار و بلاگرها در حیطه کاری شما بر اساس کلمات کلیدی محصول شما کمک کنند.

 

برای ارتقاء استارتاپ از اهداف کوچک شروع کنید

سعی نکنید به همه چیز در آن واحد برسید. ابتدا سعی کنید جمعیت هدف خود را کوچک در نظر بگیرید. بعد از مدتی، اگر کار خوب پیش برود، می‌توانید محدوده خود را گسترش داده و بازاریابی را با افراد دیگری آغاز کنید. اما بیشتر همیشه به معنای بهتر نیست، و تمرکز فقط بر جمعیت هدف کوچک ممکن است برای شما مناسب باشد.

 

برای ارتقاء استارتاپ محتوا را در نظر بگیرید

همیشه به یاد داشته باشید که در ارتقاء استارتاپ و کسب‌وکار نوپا محتوا پادشاه است. هر جا که محتوا را پست کنید – وب‌سایت، وبلاگ‌ها، رسانه‌های اجتماعی – اطمینان حاصل کنید که قابل اجرا است.

محتوای خود را به طور منظم منتشر کنید این می‌تواند هر چیزی باشد، اما حداقل برخی از این محتواها باید مربوط به رویه صنعت شما باشد، و محتوای شما نیز باید مربوط به مشتریان بالقوه شما باشد.

چیزهایی را ارسال کنید که آن‌ها می‌خواهند با خانواده و دوستانشان به اشتراک بگذارند. همچنین اطمینان حاصل کنید که پست‌های شما دارای کلمات کلیدی سئو هستند که جستجوگرها انتخاب می‌کنند تا رتبه سایت شما در جستجوگرها بالاتر باشد.

همچنین به یاد داشته باشید که اگر کسب‌وکار نوپا دارید مشتریان بالقوه شما به دنبال چیزی بیش از محتوای متنی هستند.

تصاویر و ویدیوها واقعاً توجه آن‌ها را جلب می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا با شما خو بگیرند. انتشار یک راهنمای “چگونه به” یک راه عالی برای شروع است. مردم به راهنما نیاز دارند تا به مشتریان بالقوه‌تان کمک کند.

قابل دانلود بودن آن نیز یک امتیاز مثبت است. شما همچنین می‌توانید فرم “انتخاب” را اضافه کنید تا مشتریان بالقوه ایمیل خود را برای ارسال لینک دانلود درج کنند. به این ترتیب شما می‌توانید آدرس ایمیل مشتریان بالقوه را دریافت کنید.

 

برای ارتقاء استارتاپ از ایمیل کمک بگیرید

اگر لیست ایمیل یا فهرستی از مشترکان و مشتریان بالقوه خود ندارید، همین امروز یک لیست ایجاد کنید این امر به اندازه قرار دادن فرم در وب‌سایتتان ساده است.

به آن‌ها انگیزه بدهید تا در خبرنامه شما یا گردش کار اتوماسیون الکترونیکی شما شرکت کنند. برگزاری مسابقه‌ها یک راه عالی برای جمع‌آوری آدرس‌های ایمیل است. هنگامی‌که شما آن‌ها را داشته باشید، می‌توانید با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنید، از طریق ایمیل می‌توانید ویژه نامه‌های دوره‌ای و غیره را ارائه دهید تا مشتریان بالقوه را با شما درگیر کنید.

 

برای ارتقاء استارتاپ از رسانه اجتماعی کمک بگیرید

رسانه‌های اجتماعی عملاً در جهان امروز همه چیز را در اختیار دارند. اما این بدان معنا نیست که هر سایت شبکه اجتماعی برای همه نوع کسب‌وکار نوپا مناسب است.

به عنوان مثال، اینستاگرام ممکن است به عنوان مثال برای کسی که در صنعت مد است، راهگشا باشد، اما ممکن است برای یک شرکت فناوری اطلاعات چندان کارساز نباشد.

بنابراین از رسانه‌های اجتماعی برای تقویت محتوای خود استفاده کنید. رسانه‌های اجتماعی را پیدا کنید که برای شما بهتر کار کنند.

در ابتدا فقط یک یا دو رسانه اجتماعی شروع کنید، بنابراین در بین رسانه‌های مختلف غرق نشوید.

محتوایی مربوط به کسب‌وکار نوپای خود را پست کنید، محتوایی که مردم می‌خواهند و تمایل دارند تا به اشتراک بگذارند. در پاسخ به نظرات و پیام‌ها به موقع عمل کنید و با فالورهای خود ارتباط برقرار کنید. مانند، به اشتراک گذاشتن، لایک کردن و نظر دادن در مورد پست‌های آن‌ها.

برخی از سایت‌های اجتماعی محبوب عبارتند از فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس، لینکدین، اینستاگرام، پینترست، فلیکر، Tumblr و Quora. چند رسانه اجتماعی را امتحان کنید و ببینید کدام‌یک برای کسب‌وکار نوپای شما بهتر است.

این‌ها بعضی از نکات اصلی برای کمک به شما در کسب‌وکار نوپای شما و استارتاپ کار هستند. به این نکات عمل کنید حتماً نتیجه کار عالی خواهد بود.

 

منبع: entrepreneur.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید