چگونه یک بازار کار را متحول کنیم

چگونه یک بازار کار را متحول کنیم

دیر زمانی است که کارآفرینان از فن‌آوری‌های در حال ظهور برای حل نیازهای پنهان بازار کار بهره می‌گیرند. حتی چرخ نیز به عنوان ابزاری برای تسهیل حرکت گاری و تسهیل وسایل نقلیه موتوری در بازار کار مورد استفاده قرار گرفته است.

هرچند این نوع تسهیل تنها به خودرو محدود نمی‌شود. برای مثال، شرکت ردیابی بلوتوث تایل، توانست یک راه‌حل ساده و ظریف برای یک مشکل جهانی ایجاد کند، کلیدهای گم شده، تلفن‌ها و دیگر موارد شخصی. بلوتوث که پرچم‌دار کم‌مصرف این شرکت بود در طول سال‌ها بهبود یافته است و اکنون می‌توانید در قفسه‌های فروشگاه‌ها در همه‌جا آن را پیدا کنید – به تنهایی و یا به صورت یکپارچه در غالب محصولات دیگر.

به علاوه، این برنامه یک شبکه‌ای از کاربران گوشی‌های هوشمند را تشکیل می‌دهد و هر کسی که از نزدیکی دستگاه شما عبور می‌کند ، مکان وی بر روی نقشه نشان داده می‌شود.

پس کلید موفقیت تایل چیست؟ این شرکت سخت‌افزار ساده با رابط کاربری عالی برای حل آنچه که پیش‌تر “مشکل غیرقابل‌حل” بود در نظر گرفت. به عمل کار برآید به سخنرانی نیست.

 

تغییر در بازار کار را برای اقشار عادی جامعه قابل قبول بسازید

پیدا کردن مشتریان معتبر پیشین مفید اما سخت است. من توصیه می‌کنم در بازار کار افرادی را پیدا کنید که بیشتر تحت تأثیر شرایط فعلی هستند – چیزی که من برای شرکت خودم انجام دادم. درخواست‌های معادن و شرکت‌های ساخت‌وساز برای به پایان رساندن به موقع پروژه‌ها و با توجه به بودجه اختصاص یافته راه‌حل خاص خود را می‌طلبد.

یکی از شرکت‌ها از ردیابی کنونی مبتنی بر کاغذ، بسیار ناراضی بود بنابراین مدیران تصمیم گرفتند iPads ها را برای وارد ساعت کاری هر اپراتور به صورت دستی به کار گیرند.

یکی دیگر از شرکت‌ها میلیون‌ها ریال از منابع مالی را صرف تجهیزات اجاره‌ای کرد، در حالی که هیچ‌کس از طریقه‌ی واقعی استفاده از ماشین‌ها اطلاع نداشت. با این‌ حال، یک شرکت دیگر چندین سال را صرف یک تیم فناوری داخلی کرد که هرگز نتوانست یک راه‌حل خوب ارائه دهد. آیا می‌خواهید تمام بازار کار را مختل کنید؟

در اینجا ۳ نکته برای آینده بازار کار وجود دارد. ما ساده‌ترین بینش و رویه کاری را تشخیص دادیم در این راستا مدیران باید از بهره‌وری بالای محصول اطمینان حاصل کنند و از انباشت داده‌ها جلوگیری به عمل بیاورند.

محصول ما در عرض چند دقیقه با مخالفت‌هایی مواجهه شد، اما ما با به نمایش گذاشتن سادگی و کارایی راه‌حل آن‌ها را برطرف کردیم. متقاعد کردن بازار برای پذیرفتن راه‌حل‌های جدید و تفرقه افکن همیشه آسان نیست، اما این روش پنج مرحله‌ای احتمال موفقیت شما را افزایش می‌دهد. تغییر ذهن تصمیم‌گیرندگان کلیدی، رویکرد پنج مرحله‌ای را در بازار کار می‌طلبد  و این راه‌حلی هست که هرکسی می‌تواند به دنبال آن باشد.

 

درک نیازهای مشتری در بازار کار، اما فقط در ذهن خود مرور کنید

ضروری است که در بازار کار نیازهای مشتریان را درک کنید. بر اساس گزارش Statista 14 درصد از راه‌اندازی‌ها با شکست مواجه می‌شوند زیرا آن‌ها مشتریان را نادیده می‌گیرند.

بااین‌وجود، مشاوره دقیق و بازخورد دقیق آن‌ها همیشه تشویق نمی‌شود. با استفاده از بازخورد آن‌ها و تخصص خود، یک محیط شاد را بیافریند. به عنوان مثال، یک نقطه عمده و درد مشترک برای شرکت‌های استخراج معدن – که مسلماً بزرگ‌ترین مشتری هستند – طولانی بودن زمان بیکاری ماشین‌آلات است. ما به دنبال یافتن راهی برای کاهش زمان بیکاری ماشین‌آلات بودیم.

بنابراین زمانی که این شرکت‌ها از سنسورهای ماشین ما استفاده کردند تا زمان بیکاری ماشین‌آلات (و چگونگی به حداقل رساندن آن‌ها ) را مشخص کنند  دریافتند که سنسورها می‌توانند این زمان را از طریق ردیابی مکان‌ها به دست آوردند.

بنابراین، تمام مشتریان ما شروع به درخواست ردیابی GPS متداول کردند. مطمئناً این امر بهترین راه‌حل نیست. GPS از طریق عمر باتری؛ کار می‌کنند و نمی‌توانند برای ماشین‌های ایستا مانند حفر کننده‌ها استفاده شوند.

بااین‌حال، ما هنوز به نظرات مشتریان خود گوش می‌دهیم و بازخورد آن‌ها را در نظر می‌گیریم. در نهایت، از GPS ثابت بهره گرفتیم (با نسخه‌های محدود)، زیرا انجام این کار به طور کامل مشکل اصلی را حل نمی‌کند.

 

تمرکز بر ناراضی‌ترین

در بازار کار مشتریان ناراضی بهترین مشتریان هستند – به ویژه در یک برهه شلوغ. آن‌ها وضعیت موجود را تحریک می‌کنند، بنابراین آن‌ها مایل هستند که هر راه‌حل جدیدی را امتحان کنند.

از این نارضایتی به نفع خود استفاده کنید. اوبر شاید یکی از بهترین نمونه‌ها برای این مسئله باشد. اوبر نه‌تنها در جلوگیری از  ازدحام در زمان رخدادهای پرازدحام مانند کنسرت، ورزش و سایر گردهمایی‌ها موفق شد بلکه فرایند گرفتن ماشین را آسان کرد.

در این فرایند، اوبر، بازار کار تاکسی سنتی را مختل کرد و به سرعت یک جایگزین جذاب تبدیل شد و تفکر مصرف‌کنندگان نسبت به حمل‌ونقل را دگرگون کرد. و کسانی که زمانی مشتریانی عصبانی و ناامید بودند به مشتریانی خوشحال تبدیل شدند.

 

به راه خود ادامه دهید

این‌که همه از ما راضی باشند وسوسه‌انگیز است، اما چندان عملی نیست. بااین‌حال، حتی شرکت‌های موفقی همچون تسلا این اشتباه را مرتکب شده‌اند. در اواخر سال ۲۰۱۶، شرکت تسلا اقدام به خرید شرکت انرژی خورشیدی  SolarCity  به ارزش۶/۲ میلیارد دلار کرد و باعث شد که بازار سهام به اعتماد شرکت بی‌اعتماد شود.

تسلا امیدوار بود که از طریق این مانور تبدیل به یک شرکت باتری با کاربری وسیع بشود، اما با این کار در همین مرحله متوقف شد. در همین راستا، تسلا در تلاش بود تا تولید خود را در مسیر تولید به حداکثر برساند ولی کارها آن‌گونه که می‌خواست پیش نرفت، نصب و درخواست تأسیسات خورشیدی بیش از ۷۶ درصد کاهش یافت. بنابراین بهتر است دو هندوانه با یک دست برندارید. برای جذب کسانی که مشتریان اولیه هستند، شما نیاز به یک قاعده سریع و آسان دارید.

 

کاهش موانع ورود در بازار کار

راه‌حل‌های اثبات نشده با موانع ورود به سیستم – این یک واقعیت ساده در بازار کار است. مردم همیشه مایل نیستند چیزهای جدیدی را امتحان کنند، بنابراین تمام تلاش خود را برای تسهیل انتقال انجام دهید. کاسپر مثال خوبی از این نمونه است. خرید یک تشک جدید گران است و اعتماد به یک نام تجاری جدید، اغلب تجارت الکترونیک، بسیار سخت است.

بااین‌حال، از طریق تضمین ۱۰۰ روزه – که در آن مشتریان می‌توانند بدون هیچ‌گونه ریسکی ۱۰۰ روز اقلام کاسپر را امتحان کنند، توانست به طور قابل‌توجهی موانع خرید یک تشک را به صورت آنلاین در بازار کار کاهش دهد. امروزه درآمد کاسپر به بیش از ۶۰۰ میلیون دلار افزایش‌یافته است و سرمایه‌گذاری و قرارداد خرده‌فروشی را از طریق Target انجام می‌دهد.

 

استخدام خودی و غیرخودی در بازار کار

تجربه بازار کار فوق‌العاده است – اما از استخدام افراد غیرخودی در بازار کار نیز غافل نشوید. افراد غیرخودی تصورات  قبلی را ندارند و می‌توانند برای مشکلات راه‌حل‌هایی را ارائه دهند که شاید افراد خودی قادر به ارائه آن‌ها نباشند.

اولین فروشنده ما یک کارمند بخش بازار کار ساخت‌وساز بود. او به خوبی با مشتریان ارتباط برقرار کرد، اما تفکر سنتی او مانع ارائه راه‌حل‌های سازنده می‌شد. در نهایت، به دلیل ناکارآمد بودن با او اتمام حجت کردیم.

درعین‌حال، اعضای دیگر تیم فوق‌العاده بودند و راه‌حل‌هایی را ارائه می‌دادند که کارمندان دیگر قادر به ارائه آن‌ها نبودند. در حال حاضر، هنگامی‌که ما برای استخدام کارمند فروش اقدام می‌کنیم، اطمینان حاصل می‌کنیم که کارمندان جدید می‌توانند باورها و تفکرات قدیمی که ممکن است بر روی فعالیت آن‌ها تأثیر بگذارد را کنار بگذارند. اختلال نه آسان و نه راحت است اما با تمرکز بر هدف نهایی، شما از موانع عبور خواهید کرد و به موفقیت خواهید رسید.

 

 

منبع: hbr.org

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید