کرایه

کرایه تاکسی در ساعت‌های مختلف روز تغییر می‌کند

کرایه تاکسی با توجه به زیرساخت‌های فراهم شده، در ساعات مختلف روز متغیر می‌گردد. این صحبتی است که مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی­رانی، علیرضا قنادان، در جلسه­‌ای با عنوان آخرین پیشرفت‌های توسعه پرداخت الکترونیک کرایه، آن را مطرح کرد.

او همچنین گفت: حدود ۲۰ درصد تاکسی‌ها در شهر تهران به سیستم پرداخت الکترونیک مجهز شده­‌اند.

علیرضا قنادان در نشست مذکور اذعان کرد: اولین بخش در سیستم حمل و نقل که مجهز به روش پرداخت الکترونیک گردید، سیستم مترو بود و سپس در اوایل سال ۸۰ سازمان اتوبوس­رانی نیز به این روش مجهز گردید. از همان زمان امکان پرداخت الکترونیک کرایه برای تاکسی هم مطرح گردید.

مدیر عامل سازمان تاکسی­رانی، معتقد است سیستم تاکسی­رانی ایران از نظر کیفیت، کمیت و طرز کار با این سیستم در جاهای دیگر دنیا، متفاوت است. زیرا در همه جا سیستم دربستی برای سرویس تاکسی­رانی وجود دارد و به همین دلیل، فناوری­‌های جهانی قابل انطباق با نیازهای ایران نیست.

علیرضا قنادان با اشاره به مشکلات تاکسی­رانی گفت: در بسیاری از دیگر کشورها، تعدادی از شرکت­‌‌های خصوصی با دارا بودن تعداد کم تاکسی، هدایت ناوگان تاکسیرانی را برعهده دارند. ولی در تهران این ناوگان دارای ۸۰ هزار عضو است که بزرگترین ناوگان تاکسی­رانی در خاورمیانه است و از نظر اصول استاندارد شهری، مثبت نیست.

روش پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی چگونه خواهد بود؟

مدیر عامل سازمان تاکسی­رانی، اذعان کرد که تاکنون سه روش پرداخت کرایه آزمایش شده که عبارتند از: پرداخت الکترونیک با استفاده از کارت شهروندی، با استفاده از دستگاه پوز و همچنین با استفاده از تلفن همراه.

او گفت: در تاکسی­ خطی که در مسیر خطی شهر کار می­‌کنند، چون مسافت کوتاه بوده و کرایه کم می­‌باشد، روش شتابی مناسب نیست. در ترمینال­‌های فرودگاهی و ایستگاه‌­های قطار که مسافران از تاکسی دربستی استفاده می­‌کنند، این روش به کار گرفته می­‌شود.

جهت به کاربردن روش کارت شهروندی، سرمایه­‌گذاری زیادی لازم است که تنها یک شرکت قبول کرد و جوابگوی عموم نگردید. پس در این آزمایش اخیر پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی توسط اپلیکیشن‌­های تلفن همراه بهترین روش شناخته شد.

تاکسی در ساعت‌های مختلف روز تغییر می‌کند 1 - کرایه تاکسی در ساعت‌های مختلف روز تغییر می‌کند

آیا تاکسی­‌‎ها به روش پرداخت الکترونیک مجهز هستند؟


علی­رضا قنادان در راستای مجهز بودن تاکسی­‌ها به روش پرداخت الکترونیک گفت: تاکسی‌­ها در مناطق ۱، ۲، ۴، ۵ و ۶ تهران بیشترین پوشش را دارند که حدود ۲۰ درصد تاکسی­‌های تهران را شامل می‌­شود و در این میان سیستم پرداخت الکترونیک برای بیش از ۹۰ درصد تاکسی­‌های منطقه ۲ راه‌اندازی شده است.

او در ادامه گفت: حدود ۵۰ الی ۶۰ درصد تاکسی‍‌­های منطقه­‌های ۳، ۷، ۸، ۱۲ و ۱۴ تهران و حدود ۲۰ الی ۴۰ درصد تاکسی­‌های بقیه مناطق تهران، تحت پوشش سیستم پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی هستند.

او گفت: در نواحی اطراف دانشگاه­‌ها و مدارس بیشترین استفاده از خدمات اینترنتی پرداخت و در نواحی اطراف بازار تهران، کمترین استفاده از این سرویس مشاهده شده که نشان دهنده طبقه اجتماعی مسافران است.

سامانه تعیین پرداخت کرایه چه امکاناتی دارد؟

مدیرعامل سازمان تاکسی­رانی تهران همچنین مطرح نمود که: در فراخوان اولیه ۲۰ شرکت علاقمندی خود جهت همکاری در ایجاد سامانه پرداخت الکترونیک را اعلام کردند ولی قرار داد اولیه با ۷ شرکت بسته شد و سرانجام سه شرکت اجرای عملیات را شروع نمودند.

او همچنین اطلاع داد که امکان اتصال کیف پول نرم افزاری دو سیستم پرداخت الکترونیکی برقرار شده که باعث سهولت کار پرداخت شهروندان شده است.

علی­رضا قنادان در مورد پیشنهاد قیمت‌گذاری کرایه در مسیر غیر خطی گفت: در سال گذشته شورای شهر تائید کرد که قیمت‌گذاری توسط وبسایت مرکزی و هوشمند تعیین نرخ کرایه خطوط انجام گردد ولی این قابلیت پس از راه‌اندازی وبسایت مربوطه و امکان پرداخت الکترونیک کرایه انجام‌پذیر خواهد بود.

در پایان مدیرعامل سازمان تاکسی­رانی اعلام کرد: روش پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی رو به جلو بوده و در حال بررسی بیشتر است، البته رانندگان تاکسی اجباری بر قبول این روش پرداخت ندارند، ولی برای رانندگانی که از این طرح استفاده می‌­نمایند، توسط باشگاه مشتریان رفاه، برنامه­‌های تشویقی در نظر گرفته شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید