گزارش اولین دوره آموزش جامع هوش کارآفرینی

گزارش اولین دوره آموزش جامع هوش کارآفرینی

اولین دوره جامع بلندمدت هوش کارآفرینی، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده رأس ساعت ۱۵:۰۰ مورخ ۱۳۹۷/۰۴/۱۴ با حضور تعدادی از علاقه‌مندان مبحث کارآفرینی برگزار شد.

این دوره آموزشی با هدف آموزش مهارت‌های نرم کارآفرینی برگزار شد که در ابتدای جلسه، به تشریح معنای هوش کارآفرینی پرداختیم. هوش کارآفرینی مجموعه‌ای از مهارت‌ها، تفکرات، رفتارها و گفتارهایی است که کارآفرینان آن را آموخته‌اند و در خود پرورش داده‌اند، این‌گونه آن‌ها را در کسب‌وکار خود بکار گرفته‌اند و توانسته‌اند موفق شوند.

در واقع هوش کارآفرینی مجموعه‌ای از مهارت‌های نرم است که کارآفرینان باید به آن تسلط داشته باشند تا درصد موفقیت خود را بیشتر نمایند.

 

r 1397 04 14 04 - گزارش اولین دوره آموزش جامع هوش کارآفرینی

در ادامه یک معرفی کلی از دوره جامع هوش کارآفرینی توسط آقای حسن زارعی، مدرس و مربی کارآفرینی و کسب‌وکار ارائه شد. به گفته ایشان دوره جامع هوش کارآفرینی متمرکز بر ۱۲ مهارت اساسی یک کارآفرین است که هرکدام از آن‌ها می‌تواند نقشی مؤثر در پیمودن مسیر موفقیت در کارآفرینی برای کارآفرینان  داشته باشد.

در ادامه به این مبحث پرداخته شد که چرا داشتن هوش کارآفرینی از اهمیت بسیاری برخوردار است و دلایلی هم بیان شد که مهم‌ترین آن، این است که طبق تحقیقات انجام شده ۸۰ درصد شکست کسب‌وکارها از نبود هوش کارآفرینی مابین کارآفرینان آن کسب‌وکار به وجود آمده است.

r 1397 04 14 03 - گزارش اولین دوره آموزش جامع هوش کارآفرینی

در ادامه این دوره آموزشی به مبحث “خودآگاهی” که اولین مهارت لازم برای کارآفرین شدن می‌باشد پرداخته شد. تعریفی از خودآگاهی ارائه گردید و دلایل اهمیت وجود خودآگاهی کاملاً تشریح شد.

از جمله دلایل اهمیت خودآگاهی که توسط آقای حسن زارعی ارائه شد، این است که خودآگاهی باعث می‌گردد تا بتوانید استعدادهای خودتان را شکوفا کنید، نقاط قوت و نقاط ضعفتان را شناسایی کنید، توانایی‌ها و ارزش‌هایتان را بشناسید و باورهای خودتان را بررسی و اصلاح نمایید.

این دوره آموزشی به‌گونه‌ای طراحی شده است که در تمامی مراحل آموزش، مهارت‌پذیر می‌بایست مشارکت فعالی در آن داشته باشد. به‌گونه‌ای که با انجام تمرینات، شرکت در مباحث، انجام بازی‌ها و حتی ارائه سخنرانی پیرامون مباحث کلاس می‌تواند میزان یادگیری را در خود بالا ببرد و خود را کاملاً درگیر موضوع نماید.

r 1397 04 14 05 - گزارش اولین دوره آموزش جامع هوش کارآفرینی

این‌گونه جدای از بالا رفتن میزان یادگیری میان مهارت پذیران، دوره آموزشی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. به همین دلیل تلاش شد که میزان افراد ثبت‌نام‌شده در این دوره آموزشی به‌صورت محدود و با مصاحبه‌صورت پذیرد.

در ادامه جلسه اول دوره جامع هوش کارآفرینی با مبحث “خودآگاهی”، روش‌های ایجاد خودآگاهی مطرح گردیده شد. از مهم‌ترین راهکارهای ایجاد خودآگاهی می‌توان به روش تحلیل SWOT فردی اشاره کرد که مابقی زمان کلاس به این موضوع پرداخته و تمریناتی توسط مهارت پذیران انجام شد.

و در پایان جلسه هر یک از دانش‌پذیران با بیان مهم‌ترین نکته‌ای که توانسته‌اند بیاموزند از خداوند متعال سپاسگزاری کرده و متعهد گشتند تا آن را در زندگی خود بکار بندند.

حسن ختام این جلسه عکس یادگاری بود که با حضور تمامی دانش‌پذیران انداخته شد و در یادها ماندگار گشت.

r 1397 04 14 01 - گزارش اولین دوره آموزش جامع هوش کارآفرینی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید