گزارش سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

گزارش سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

طبق روال گذشته و مطابق با آیین‌نامه‌ای که برای برگزاری رویدادها تدوین کرده‌ایم، سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی راس ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز جمعه مورخ سوم آبان ماه ۱۳۹۸ در محل سالن همایش پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی تهران برگزار شد.

این سمینار در حالی برگزار شد که تهران میزبان هوایی سرد و بارانی بود و انتظار می‌رفت که این سمینار به واسطه باران شدید، کنسل شود. اما با قاطعیت و جدیت، با اینکه می‌دانستیم بارش رحمت الهی تاثیر بسزایی در حضور شرکت‌کنندگان در سمینار خواهد گذاشت، این سمینار را برگزار کردیم.

 

r 1398 08 03 15 - گزارش سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

r 1398 08 03 16 - گزارش سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

 

این سمینار با اینکه در روزی برگزار شد که نزدیک به تعطیلات آخر ماه صفر بود و احتمال زیادی وجود داشت که بسیاری از مردم قصد سفر داشته باشند، اما خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این سمینار شد. حدود ۲۰۰ نفر از مشتاقان یادگیری فرمول راه‌اندازی کسب‌وکار و کارآفرینی به سبک استارتاپسی در این سمینار ثبت نام کردند که با توجه به شدت بارندگی حدود ۱۴۰ نفر از این افراد در سمینار حضور پیدا کردند.

 

r 1398 08 03 02 - گزارش سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

در سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی چه خبر بود؟

در این سمینار ما تلاش کردیم که در عین ارائه مطالب آموزشی به بیان مطالب انگیزشی هم بپردازیم. متاسفانه بسیاری از سمینارها با اینکه با عنوان سمینار کارآفرینی برگزار میشوند، صرفا به ارائه نکات انگیزشی بسنده می‌کنند و شرکت‌کنندگان بعد از چند روز که از حال و هوای سمینرا خارج شدند باز همان انسان گذشته می‌شوند.

سالها پیش وقتی در بعضی سمینارها شرکت می‌کردم با چالشی مواجه میشدم با عنوان “خُب بعدش چی کار کنم؟!”. سمینار که تمام می‌شد متاسفانه کاملا سردرگم بودم که دقیقا الان چه کاری باید انجام دهم؟!

برای همین وقتی قصد برگزاری سمینار استارتاپسی را داشتم، عنوان جامع و کاربردی را برای این سمینار انتخاب کردم، زیرا می‌دانستم که در این سمینار می‌خواهم فرمولی کاملا کاربردی برای راه‌اندازی کسب‌وکار ارائه نمایم.

واژه “ثروت” یکی از بهترین عوامل جذب مخاطب برای سمینارهای آموزشی است. شاید این رازی است که اغلب مدرسین از بیان آن خودداری می‌کنند، زیرا با استفاده از همین واژه به جذب مخاطبین می‌پردازند.

و پس از اینکه در سمینارها شرکت می‌کنیم، می‌بینیم به ارائه مطالبی مانند “قانون جذب” می‌پردازند و راهکاری واقعی و عملی برای ثروتمند شدن به معنای واقعی ارائه نمی‌کنند.

r 1398 08 03 11 - گزارش سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

من هم در صفحه تبلیغ این رویداد از این واژه استفاده کردم. اما تلاشم بر این بود که در این سمینار به معنای واقعی راهکاری کاملا کاربردی و عملی ارائه کنم که بتوانید ثروتمند شوید. البته باز هم بستگی به این دارد که ثروت و ثروتمند بودن را به چه چیزی معنا کنیم!

شاید این سوال در ذهن شما هم نقش بسته باشد که چه چیزی در این سمینار گفته شده که می‌تواند باعث ثروتمند شدن شود؟!

به نظر من شخص ثروتمند (به معنای واقعی)، فردی است که توانسته خود را پرورش دهد و تبدیل به یک انسان خود ساخته شود. فردی که بتواند با هوش کارآفرینی خود به خوبی با دیگران تعامل داشته باشد و بتواند دریابد که مشکلات مردم چه چیزهایی است و برای برطرف کردن آن‌ها راهکار ارائه نماید.

اگر به زندگی‌نامه افراد ثروتمند مراجعه بکنید بدون شک خواهید دید که آن‌ها توانسته‌اند راه‌حلی برای یک مشکل یا یک نوآوری در ارائه خدمات به مشتریان دست یابند و به واسطه ارائه همان خدمات و راه‌کار توانسته‌اند ثروتمند شوند.

در سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی هم دقیقا به همین موضوع پرداختیم! در این سمینار فرمولی ارائه شد که بی شک اگر بتوانید آن را به کار ببرید می‌توانید به ثروت عظیمی دست یابید. فرمول ثروتمند شدن غیر توهمی!

ما در این سمینار یادگرفتیم گه چگونه با انگیزه و با برنامه‌ریزی ارزش آفرین باشیم و کسب درآمد کنیم. ما یاد گرفتیم که چگونه می‌توانیم با شیوه آموزشی تفکرمحور کسب‌وکار خودمان را طراحی کنیم و بعد برویم اقدام کنیم!

در ابتدای سمینار من به شرکت‌کنندگان قول دادم که:

  • نقشه راه واقعی کارآفرینی را به آن‌ها نشان دهم
  • فرمول کاربردی راه‌آندازی کسب‌وکار را به آن‌ها ارائه کنم
  • شیوه صحیح کسب درآمد و ثروت‌آفرینی را با آن‌ها به اشتراک بگذارم
  • و در نهایت پیشنهادی خاص و ویژه را به آنها ارائه کنم

 

 

r 1398 08 03 03 - گزارش سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

در سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی چی گفتیم؟

همانطور که گفتم قصد ما این بود که در این سمینار به صورت کاملا کاربردی مطالب ارائه شود. برای همین، برای شروع به شرکت‌کنندگان پیشنهاد دادم که تست شخصیت‌شناسی کارآفرینی را تکمیل نمایند تا در انتهای سمینار به تحلیل تست بپردازیم.

در ادامه سمینار به بررسی سی گام کارآفرینی به سبک استارتاپسی پرداختیم و برای هر گام توضیحات و راه‌کارهایی ارائه شد. همچنین به ارائه تعریف ایرانی و بومی شده استارتاپ که توسط بنده مطرح شده است پرداختیم و جوانب مختلف آن را بررسی کردیم.

 

r 1398 08 03 09 - گزارش سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

r 1398 08 03 13 - گزارش سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

در این سمینار ما میهمان استارتاپ “شیرینیا” بودیم. شیرینیا استارتاپسی است که به تازگی توسط بنده بنیانگذاری شده و با همکاری برادرم حسین زارعی و سرکار خانم‌ها شهرزاد احمدی و سارا ناطقی در حال فعالیت است. ما با شیرینی مینی تارت میوه‌ای که توسط سرکار خانم ناطقی تهیه شده بود پذیرای شرکت‌کنندگان محترم سمینار بودیم که خوشبختانه بازخورد خوبی هم از این پذیرایی داشتیم.

 

r 1398 08 03 04 - گزارش سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

r 1398 08 03 12 - گزارش سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

 

در بخش‌هایی از سمینار با انجام بازی و دعوت به اقدام، تلاش کردیم که فضای سمینار از حالت صرفا آموزشی خارج شود تا دوستان بتوانند با یکدیگر بیشتر آشنا شوند و مطالب آموزشی یادگرفته شده را با هم به اشتراک بگذارند.

در انتهای سمینار طبق قولی که داده بودیم به ارائه یک پیشنهاد ویژه که همان شرکت در دوره جامع استارتاپسی با شرایط ویژه و استثنایی بود پرداختم و در نهایت قرعه‌کشی انجام شد و سه نفر از عزیزان که اسامی آنها در ذیل بیان شده است به عنوان برنده انتخاب شدند.

  • مهدی اسماعیلی
  • شادی آراد خوب
  • پویا راهبی

این عزیزان می‌توانند با تخفیف ویژه ۵۰ درصدی در دوره جامع و کاربردی استارتاپسی شرکت کنند و همچنین از یک ساعت مشاوره رایگان کارآفرینی بهره‌مند شوند.

 

یک پیشنهاد ویژه برای شرکت‌کنندگان سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

در این سمینار جامع آموزشی تلاش کردم در مدت سه ساعت به صورت مختصر و مفید اما کاملا کاربردی به ارائه فرمول راه‌اندازی کسب‌وکار و کارآفرینی به سبک استارتاپ بپردازم.

ایمان دارم که با بکارگیری این متدولوژی می‌توانید با عزم و جدیت همراه با همت و پشتکار به هدف والای خودتان که همان کارآفرینی و کسب درآمد است دست یابید.

نکاتی که در این سمینار به صورت متوالی و بر اساس یک نظم خاص به صورت منسجم و یکپارچه ارائه گردید، همانند نقشه‌ای است که می‌توانید برای رسیدن به اهدافتان از آن راهنمایی بگیرید و استفاده کنید. اما باید عنوان کنم که در واقع این نکات تنها به ۱۰ درصد از اقداماتی که باید انجام دهید اشاره کرده است.

یادگیری هر کدام از این نکات صرفا مشابه دیدن کوه یخی است که تنها بخشی از آن قابل مشاهده است و حدود ۹۰ درصد دیگر مطالب، نیاز به تحقیق، پژوهش، آموزش و یادگیری مجدد دارد!

مثلا در یکی از گام‌ها گفتیم که «به دنبال یک ایده و فرصت باشید» و در این گام به ویژگی‌های یک ایده اشاره کردیم. اما این کافی نیست بدانیم که صرفا، ایده چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد.

برای همین نیاز است که کمی ریشه‌ای به موضوع ایده بپردازیم و بگوییم که ایده چیست، از کجا نشات می‌گیرد، چگونه می‌توانیم فرصت‌ها را تبدیل به ایده کنیم و در نهایت چگونه باید ایده را ارزیابی کنیم تا دریابیم که آیا ایده ما امکان تجاری شدن دارد یا خیر!

البته اگر شدنی بود ما تمامی این مطالب را در مدت ۳ ساعت بیان می‌کردیم، اما چه کنیم که باید تابع محدودیت زمان باشیم و در این موقعیت از بیان این مطالب صرف نظر کنیم. لذا برای اینکه بتوانیم کل این مطالب را با شما به اشتراک بگذاریم نیاز به این است که مجددا ۵۰ ساعت کلاس برگزار شود.

اما خبر خوش این است که به خاطر اینکه دوست داریم شما هر چه سریع‌تر با فراگرفتن این نکات به عرصه کارآفرینی وارید شوید و هرچه زودتر ایده خود را عملیاتی کنید، قصد داریم دوره فشرده ۳۰ ساعته‌ای را در مدت سه ماه که هر دو هفته یکبار پنجشنبه‌ها (شش جلسه، شامل ۵ ساعت آموزش + ۱ ساعت پذیرایی) برگزار نماییم.

از جمله ویژگی‌های این دوره این است که شما کاملا علمی، عملی و کاربردی تمامی مطالب را به اجرا خواهید گذاشت. پس برای اینکه بدانید آیا درست اقدام کرده‌اید یا خیر، نیاز است که یک پشتیبان همراه شما باشد تا اقدامات شما را رصد کند. به همین خاطر، این امکان وجود دارد که شخصا به عنوان کوچ فردی شما در این مسیر همراهتان باشم.

این دوره برای دومین بار برگزار خواهد شد و خوشحالم بگویم که محتویات این دوره در هر بار برگزاری، به روزرسانی می شود تا بتوانیم جدیدترین نکات را با شما به اشتراک بگذاریم.

 

startup30 offer - گزارش سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

warranty - گزارش سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

به جرأت می‌توانم بگویم که این دوره آموزشی یکی از جامع‌ترین و فاخرترین دوره‌های آموزشی است که در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکار در ایران در حال برگزاری است.

زیرا ایمان داریم، مطالبی که در این دوره آموزشی ارائه می‌شود کاملاً کاربردی و مفید خواهد بود و به شما کمک می‌کند تا به سرمنزل مقصود برسید. اما اگر به هر دلیلی، زحماتی که ما برای طراحی و آماده‌سازی مطالب این دوره کشیده‌ایم نتواند رضایت شما دوست و همراه گرامی را تأمین نماید،

کافی است با اعلام نارضایتی خود از این دوره آموزشی، ما بدون هیچ قید و شرطی مبلغ پرداختی شما بابت را به حسابتان عودت می‌دهیم. پس هم‌اکنون می‌توانید با خیال راحت و با حداقل ریسک، اقدام به ثبت‌نام در این دوره آموزشی بنمایید و از محتوای آموزشی آن لذت ببرید.

 

price - گزارش سمینار جامع و کاربردی استارتاپسی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید