21 ایده برای راه اندازی استارتاپ در سال 2021

۲۱ ایده برای راه اندازی استارتاپ در سال ۲۰۲۱

با سرعت گرفتن رشد و توسعه تکنولوژی، راه اندازی کسب و کارهای جدید و ایجاد استارتاپ ها شکل ویژه‌ای پیدا کرده است. شیوع پاندمی‌های مرگبار و بیماریهای مسری که در فاصله زمانی کوتاهی کل دنیا را در می‌نوردد و افراد زیادی را درگیر خود می‌‎کند، کسب و کارهای ویژه‌ای را رونق بخشیده و فعالیت‌های متعددی را نیز دستخوش رکود و نابودی می‌نماید.

کارآفرینانی که بتوانند خود را با شرایط روز دنیا وفق داده و اقدام به انجام فعالیت‌هایی متناسب با فضای محیطی نمایند، موفق خواهند بود. به خاطر داشته باشید راز موفقیت در راه اندازی کسب و کارهای جدید، در وهله نخست، توجه به فعالیت‌های آنلاین است که با توسعه فناوری جایگاه ویژه‌ای پیدا نموده است.

نکته دیگر آن است که شاخه‌ای را برای فعالیت انتخاب نمایید که نسبت به انجام آن علاقه هستید و آگاهی و دانش کافی در مورد آن دارید و راز موفقیت آخر آن است که کسب و کاری را انتخاب کنید که بتواند نیازی از مشتریان را برآورده نموده و برای آن تقاضا وجود داشته باشد.

 

راه اندازی چه نوع استارتاپ‌‎هایی در سال ۲۰۲۱ موفق خواهند بود؟

برای این که بتوانید کارآفرین موفقی باشید، کسب و کار معینی را ایجاد کنید، ایده ذهنی خود را به یک استارتاپ تبدیل کنید، مقاله حاضر می‌تواند کمک خوبی برای شما باشد. نویسنده این مقاله، ماکس فریدمن سعی نموده است، شاخه‌هایی از فعالیت‌های تجاری را معرفی نماید که با در نظر گرفتن متغیرهای محیطی قرن حاضر و شرایط خاص امروزی، استارتاپ‌های موفقی را با کارآفرینان معرفی نماید. این کسب و کارها عبارتند از:

 

۱- مشاوره

در هر زمینه‌ای که تخصص و علاقه مندی داشته باشید، از شبکه‌های اجتماعی گرفته تا بازاریابی، منابع انسانی، رهبری سازمانی، ارتباطات و …، همه و همه امکان ایجاد یک استارتاپ سود آور را برای شما فراهم نماید. بدیهی است در ابتدای کار می‌توانید فعالیت مشاوره را به صورت انفرادی آغاز کنید و به تدریج با جذب دوستان و استخدام سایر متخصصین، کسب و کار خود را توسعه دهید.

21 ideas for starting a startup in 2021 01 - 21 ایده برای راه اندازی استارتاپ در سال 2021

خدمات مشاوره

 

۲- فروش آنلاین

با صرف هزینه اندک می‌توانید، وب‌سایتی راه اندازی نمایید که اقدام به فروش محصولات دیگران می‌نماید. فروش آنلاین پوشاک و سایر محصولات مصرفی پر فروش که توسط تولید کنندگان معتبر تولید می‌گردد، از جمله کسب و کارهایی است که برای شروع فعالیت اقتصادی مفید و موثر خواهد بود و ریسک نسبتا کمی دارد.

 

۳- آموزش آنلاین

مبحث آموزش نیز مانند فعالیت مشاوره، برای همه متخصصین امکان پذیر است. هر چیزی را که می‌توانید به دیگران آموزش دهید و از این طریق کسب درآمد کنید! آموزش آنلاین این ویژگی را دارد که محدود به مکان و زمان خاص نیست و شما می‌توانید با بارگذاری فایل آموزشی خود و فروش دسترسی فایل مذکور، در هر جایی که هستید و در هر زمانی که فرصت دارید، آموزش دهید.

21 ideas for starting a startup in 2021 03 - 21 ایده برای راه اندازی استارتاپ در سال 2021

آموزش آنلاین

 

۴- دفترداری آنلاین

برای کسانی که تخصص حسابداری داشته و یا در زمینه خدمات دفتری تخصص دارند، انجام دفترداری آنلاین پیشنهاد خوبی محسوب می‌شود. این دسته از افراد می‌توانند استارتاپ‌هایی را راه اندازی نمایند و به شرکت‌ها خدمات حسابداری یا دفتری آنلاین ارائه کنند.

 

۵- خدمات پیک پزشکی

اگر وسیله نقلیه قابل قبولی در اختیار دارید، دریافت و ارسال مدارک، نمونه‌ها و محمولات پزشکی یکی از شاخه‌های فعالیت پرکاربرد است. با توجه به افزایش روز افزون بیماران و دشواری نقل و انتقال درون شهری، ارائه خدمت در این زمینه درآمد خوبی را برای شما خلق خواهد کرد.

 

۶- توسعه دهنده برنامه‌های نرم افزاری

اگر در زمینه برنامه نویسی و نرم افزارها صاحب تخصص هستید، تولید و توسعه برنامه های رایانه‌ای و تلفن همراه از شاخه‌های پر طرفدار محسوب می‌شود. شما می‌توانید با تکیه بر دانش نرم افزاری خود، برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های جدید برای رایانه یا تلفن همراه طراحی کنید و آن را به مشتریان بفروشید.

 

۷- تایپ و رونویسی دست نوشته‌ها

این دسته از استارتاپ‌ها به سرعت تایپ و توان شنیداری شما بستگی دارد. در مشاغلی که تبدیل گفتار یا دستنوشته‌ها به متن اهمیت دارد، افرادی که بتوانند فایل‌های صوتی و یا دستنوشته‌های دیگران را پیاده سازی و تایپ نمایند، خواهند توانست کسب و کارهای کوچکی را برای خود ایجاد نمایند. به عنوان مثال تایپ نسخه پزشکان در سایت‌های بیمه‌ای، پیاده سازی، مصاحبه شخصیت‌ها و اساتید و امثال ان از این کسب و کارها محسوب می‌گردد.

21 ideas for starting a startup in 2021 05 - 21 ایده برای راه اندازی استارتاپ در سال 2021

بازنویسی دستنوشته‌ها

 

۸- سازمان دهی و کوچک سازی سازمان‌ها و امور منازل

امروزه کوچک سازی سازمان‌ها و امور منازل به یک نیاز عادی و روزمره تبدیل شده است. بسیاری از افراد برای بهبود امور زندگی خود به دنبال “مینیمالیسم” می‌روند. بسیاری از مردم به دلیل مشکلات اقتصادی سعی می‌کنند زندگی روزمره خود را در اندازه‌های کوچک‌تر، منظم‌تر و کارآمدتر شکل دهی نمایند. اگر شما فردی هستید که به نظم و انضباط کاری اهمیت زیادی می‌دهید و ایجاد فضاهای راحت‌تر و کاربردی‌تر لذت می‌برید، راه اندازی استارتاپ‌های سازماندهی امور منزل یا سازمان می‌تواند برای شما مناسب باشد. شما می‌توانید با علاقه‌ای که در این زمینه دارید به سازمان‌ها یا افراد کمک نمایید تا با حداقل امکانات فیزیکی و یا کوتاه سازی و بهینه سازی فعالیت‌ها، بهره وری خود را بالا ببرند.

 

۹- خدمات نظافتی

تبدیل کار نظافت به یک شغل، کار نسبتا ساده‌ای است. شما می‌توانید با به کارگیری تعدادی از افراد، به نظافت مجتمع‌های آپارتمانی، تمیزکاری فضاهای متحرک نظیر قطار، مترو، اتوبوس و هواپیما و نظایر آن بپردازید. مشاغل نظافتی خدمات نسبتا ساده‌ای هستند و با داشتن اندکی روحیه فداکاری و علاقه مندی، می‌توانید آن را به شغلی درآمدزا تبدیل نمایید. این مشاغل به سرمایه زیادی نیاز ندارند و شما با افزودن آپشن‌هایی مانند واکس و پولیش، شستشوی اضافی با مواد براق کننده و امثال آن، خدمات بهتری ارائه کنید و درآمد بیشتری داشته باشید.

21 ideas for starting a startup in 2021 06 - 21 ایده برای راه اندازی استارتاپ در سال 2021

خدمات نظافتی

 

۱۰- نویسنده تبلیغاتی

اگر مقداری دانش بازاریابی دارید، می‌توانید از آن به عنوان یک نویسنده تبلیغاتی بهره بگیرید. شرکت‌های زیادی هستند که نیازمند متن‌های تبلیغاتی و مطبوعاتی می‌باشند. با بکارگیری دانش سئو می‌توانید متن‌های خود را تقویت نموده و مشتریانی برای خود پیدا کنید.

 

۱۱- خدمات مراقبت از سالمندان

اگر دارای پیش زمینه مهمان نوازی و پرستاری از دیگران هستید، مراقبت از سالمندان و افراد کم توان، می‌تواند منبع درآمدی برای شما باشد. این خدمات می‌تواند مراقبت فراتر از مراقبت‌های بهداشتی باشد. به عنوان مثال کمک به سالمندان در ارسال و دریافت وسایل نیازمند تعمیر، بسته بندی، حمل و نقل کالا و امثال آن نیز می‌تواند به خدمات شما به سالمندان اضافه گردد.

 

۱۲- ترجمه متون و سخنرانی‌ها

اگرچه نرم افزارها و اپلیکیشن‌های مربوط به ترجمه توسعه زیادی پیدا کرده است، اما خدمات ترجمه‌ای همچنان یکی از نیازهای اساسی برای سخنرانی‌ها، سایت‌های اینترنتی، اسناد و مدارک و …. می‌باشد و شما با داشتن تسلط لازم در این زمینه، می‌توانید کسب و کار پر رونقی برای خود ایجاد نمایید.

21 ideas for starting a startup in 2021 07 - 21 ایده برای راه اندازی استارتاپ در سال 2021

ترجمه متون

۱۳- بازاریابی دیجیتال

با توسعه فضای اینترنت، شرکت‌های زیادی به دنبال برون سپاری فعالیت‌های بازاریابی خود هستند که این امر می‌تواند موقعیت‌های زیادی برای بازاریابی محتوا، فعالیت در رسانه‌های اجتماعی، مطالعه نقطه نظرات مخاطبان و تحلیل محتوای آن، تنظیم ایمیل‌ها و پیام‌های هشدار دهنده و نظایر آن را برای شما ایجاد نماید.

 

۱۴- رستوران متحرک

اگر امکان خرید یا اجاره کانتینرهای کوچک را دارید، با اندکی تغییر می‌توانید آن را به یک رستوران متحرک تبدیل نمایید. امروزه با تغییر فضاهای کسب و کار، تهیه و فروش مواد غذایی به عابران به یک کسب و کار پر فروش تبدیل شده است. با افزودن دستگاه‌های POS برای پرداخت آنلاین، می‌توانید تسهیلاتی برای مشتریان ایجاد نماید.

21 ideas for starting a startup in 2021 08 - 21 ایده برای راه اندازی استارتاپ در سال 2021

رستوران متحرک

 

۱۵- خدمات نگهداری از فضای سبز

اگر در محیط‌های سبز بزرگ شده اید و به گیاهان علاقه دارید، راه اندازی استارتاپ‌هایی برای حفاظت از فضای سبز شهری، یا ارائه خدمات باغبانی، کود دهی و سمپاشی در منازل ایده پولساز دیگری است که می‌توانید از آن استفاده نمایید.

 

۱۶- راننده اینترنتی

حمل و نقل، و رفت و آمد درون شهری به تدریج از شکل سنتی خود خارج شده است و افراد زیادی مایلند با استفاده از نرم افزارهای اینترنتی، رفت و آمدهای خود را تنظیم نمایند. در کشور ما نیز اپلیکیشن‌هایی مانند اسنپ، تپسی، کارپینو و امثال آن، نظیر Uber  و Lyft در سایر کشورها، طرفداران زیادی پیدا کرده است. در صورت تمایل می‌توانید به عنوان راننده، یا خدمات پشتیبانی سایت، کسب و کارهایی را برای خود ایجاد نمایید.

 

۱۷- بنگاه املاک ومستغلات

تاسیس کسب و کارهای مرتبط با املاک نیز می‌تواند علاوه بر رفع نیازهای مشتریان، شغل درآمد زایی را برای شما به وجود آورد. امروزه این کسب و کار به صورت آنلاین نیز امکان پذیر شده است و راه اندازی آن سرمایه زیادی نیاز ندارد.

 

۱۸- طراحی گرافیکی

اگر دستی در هنر و رایانه دارید، می‌توانید به استارتاپ‌هایی فکر کنید، که کارشان تهیه آگهی تبلیغاتی، طراحی کارت ویزیت، طراحی صفحات وب، پوسترهای تبلیغاتی و مانند آن می‌باشد.

21 ideas for starting a startup in 2021 09 - 21 ایده برای راه اندازی استارتاپ در سال 2021

طراحی گرافیکی

 

۱۹- تبلیغات روی تی شرت

این خدمات نیز مانند طراحی گرافیکی نیازمند داشتن روحیه هنرمندانه است. با برخورداری از این ویژگی می‌توانید به کسب و کاری فکر کنید که امکان انجام تبلیغات روی هزاران تی شرت تولیدی شرکت‌های پوشاک را خواهد داشت.

 

۲۰- انبارش و حمل و نقل سفارشات آنلاین

پشتیبانی سفارشات آنلاین یکی دیگر از کسب و کارهایی است که با توسعه فروش اینترنتی درآمد خوبی برای شما ایجاد می‌کند. با ایجاد ارتباط همکاری با سایت‌های فروش آنلاین، می‌توانید از طریق آماده سازی، انبارش و حمل سفارشات آن‌ها کسب درآمد نمایید.

 

۲۱- خدمات مراقبت از حیوانات خانگی

اگرچه نگهداری از حیوانات خانگی در کشور ما به طور نسبی کمتر از سایر کشورهاست، اما افراد زیادی نیازمند خدمات مراقبتی، بهداشتی و جابجایی حیوانات خانگی برای درمان یا موارد دیگر هستند. اگر دوستدار طبیعت و حیوانات هستید می‌توانید به راه اندازی استارتاپ‌هایی در این زمینه فکر کنید.

 

 

منبع: businessnewsdaily.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید